חיפוש

IRS – רשות המיסים האמריקאית והחזרי מס

ה-IRS הם ראשי תיבות עבור רשות המיסים האמריקאית. לכאורה, מדובר בגוף שאין לו כל קשר למדינת ישראל ותושביה, אולם בארץ גרים לא מעט בעלי אזרחות אמריקאית, מחזיקי גרין קארד ובעלי נכסים בארצות הברית. אלו מחויבים בדיווח שוטף לרשות זאת, אך גם עשויים להנות מהחזרי מס נדיבים. בכתבה הבאה נדון ב-IRS ובהחזרי מס אפשריים.

 

יד חזקה והרשות נתונה

התמודדות מול גוף בירוקרטי גדול היא דבר לא קל, כל שכן התמודדות מול ארגון זר כמו רשות המיסים האמריקאית. לכן הדבר הראשון שכדאי לדעת בהקשר של IRS הוא שאתם לגמרי לא לבד. במידה ויש לכם קשר כלכלי כלשהו עם ארצות הברית ואתם חייבים בדיווח או תשלום מס לממשל האמריקאי תדעו שישנם שפע של משרדים המתמחים במתן סיוע וייעוץ בנושא זה. משרדים אלו, אשר בראשם עומדים רואי חשבון ועורכי דין המתמחים בדיני מס, יידעו לתת לכם שירות איכותי אשר ויוודאו שאתם אכן מגישים את הדוחות הנכונים כראוי, וכן משלמים את המס ההכרחי המינימלי. מידע נוסף ה IRS והחזרי מס אמריקאים ניתן למצוא בעמוד: https://masamerica.co.il/רשותהמיסיםהאמריקאיתהirs/  של אחד המשרדים המוצלחים בקטגוריה.

 

איך לקבל כסף מממשלת ארצות הברית?

באופן עוד יותר מפתיע מכך שישראלים מחויבים בדיווח (ולעיתים גם בתשלום) לארצות הברית, קיים גם המקרה ההפוך. במקרים מסוימים אזרחים ישראלים עשויים לקבל החזרי מס מרשות המיסים האמריקאית. כך למשל, בעבור כל ילד הזכאי לאזרחות אמריקאית (נולד על אדמת ארצות הברית, בן להורים אמריקאים וכיוצא בזה) זכאית המשפחה להחזר מס של עד אלף ארבע מאות דולר מממשלת ארצות הברית, מעין קצבת ילדים בגרסה האמריקאית. גם במקרה של הרשמה למוסד לימודים מוכר בישראל ניתן לקבל החזר כנגד שכר הלימוד בסכום של עד כאלף דולר. מדובר בסכומים לא קטנים, ולכן כדאי מאוד להיות מודעים לעניין זה ולפעול להשגתם.

 

ככה ייכתב בדוח

בצד זאת, חשוב לזכור שרשות המיסים האמריקאית דורשת דוח שנתי מפורט מכל גורם רלוונטי (אזרח אמריקאי או חברה הפועלת בארצות הברית). במידה ואתם משתייכים לאחת משתי קבוצות אלו, חשוב מאוד להיות עם יד על הדופק ולמלא ולהגיש את הטפסים כיאות. אי מילוי של הדוחות בצורתם הנכונה עלול להוביל להשתת קנסות, חלקם בסכומים משמעותיים למדי. בנוסף חשוב לדעת שכל משלם מיסים חשוף גם לאפשרות של ביקורת מצד ה-IRS. בביקורת זאת, אשר נעשית באופן רנדומלי, נבדק הדוח שהוגש כנגד סימוכין שהומצאו על הכנסות והוצאות באותה שנה. במקרה של חוסר חפיפה בניירת, יושת מיסוי נוסף על המבוקר וייתכנו גם קנסות נוספים.

בשורה התחתונה, מומלץ מאוד לעבוד מסודר אל מול רשות המיסים האמריקאית. בין אם אתם צפויים לקבל החזר מס, ובין אם אתם דווקא בצד ההפוך, חשוב לא לעגל פינות ולהגיש כל מה שצריך בזמן ובמלואו.

איך לקבל כסף מממשלת ארצות הברית

אולי תאהבו גם את

אזרחות ראשית
אזרחות פורטוגלית יתרונות

אלפי ישראלים פונים בכל שנה לרשויות בפורטוגל וזאת על מנת לקבל אזרחות פורטוגלית. מהם היתרונות באזרחות הזו? כל הפרטים. הוצאת אזרחות פורטוגלית – שורה של

קראו עוד »