חיפוש

7 סוגי שולחן פיקניק במרחב הציבורי 

בפארקים, ביערות ובאתרים לאומיים – במרחב הציבורי אפשר למצוא לא מעט שולחנות פיקניק. השולחנות הללו מאפשרים למטיילים ולמבקרים השונים לעצור, להתרענן, לנוח וכמובן גם לסעוד ולשתות, עם אוכל שמביאים מהבית. שלא כמו שנהוג לחשוב, ישנם כמה סוגים של שולחנות פיקניק. במאמר הבא נסקור 7 סוגים של שולחנות כאלו.

 

  • שולחן פיקניק קלאסי

בקרב הסוגים השונים של שולחנות הפיקניק, שולחן פיקניק קלאסי הוא השולחן הנפוץ והמכור מכולם. את השולחן הזה אפשר למצוא בישראל בפארקים רבים, יערות ואתרים שונים של רשות הטבע והגנים למשל. שולחן זה עשוי מעץ, והוא מהווה יחידה אחת. יחידה זו מורכבת משולחן ארוך בצורה מלבנית, יחד עם ספסלי עץ המחוברים אל השולחן. יכולים לשבת בין ארבעה לשישה אנשים מסביב לשולחן זה.

שולחן פיקניק

  • שולחן עגול עם כסאות מחוברים

לא כל שולחנות הפיקניק הם בהכרח כאלו שמאפשרים ישיבה רק בשני צדדים של השולחן, או שהשולחן בהם הוא בצורה מרובעת. ישנם שולחנות פיקניק עגולים, עם כיסאות שמחוברים אליהם, כפי שאפשר למצוא אצל הדס ריהוט רחוב. שולחן פיקניק זה נחשב לקטן יותר, כך שהוא תופס פחות מקום, והיושבים ממוקמים מכל צדדי השולחן.

 

  • שולחן ריבועי עם כיסאות מחוברים

בדיוק כמו השולחן העגול עם הכיסאות שמחוברים אליו, ישנו גם שולחן פיקניק ריבועי עם כיסאות שמחוברים אליו. שולחן זה הוא גם קטן באופן יחסי ומהווה יחידה אחת, כמו השולחנות שסקרנו מקודם.

 

  • שולחן פיקניק קלאסי עם גגון

זוכרים את שולחן הפיקניק הקלאסי? קיימת גרסה נוחה מאוד של שולחן זה, המתאימה למשפחות שמטיילות בימי הקיץ החמים. בגרסה זו, שגם היא מקשה אחת של שולחן וספסלים, קיים גם גגון. הגגון קבוע ומחובר לשולחן עצמו. הוא מטיל צל על היושבים ומפריד ביניהם לבין השמש החמה.

 

  • שולחן בצורת משושה

שולחן פיקניק בצורת משושה הוא שולחן גדול ורחב יותר. אפשר למקם עליו יותר מזון, כלי אכילה ושתייה וגם חפצים שונים. בנוסף, יותר אנשים יכולים לשבת סביבו, מכיוון שההיקף שלו גדול יותר מאשר ההיקף של שולחן פיקניק מרובע.

שולחן בצורת

  • כסאות חצי עיגול

שולחן פיקניק שמזכיר בממדים שלו את שולחן הפיקניק המשושה הוא שולחן הפיקניק העגול. לעומת השולחן המשושה, שגם הוא מהווה מקשה אחת של שולחן ומקומות ישיבה, שולחן הפיקניק העגול כולל ספסלים בצורת חצאי עיגול. השולחן עצמו וגם הספסלים מקובעים לרצפה, כך שלא ניתן להזיז אותם.

 

  • שולחן פיקניק עם גגון ומשענות

אולי שולחן הפיקניק הנוח ביותר – שולחן פיקניק קלאסי שלספסלים שלו יש משענות. השולחן מהווה מקשה אחת, והיושבים מסביב לשולחן יכולים להישען ולא לסבול מכאבי גב אפשריים במהלך ישיבה ממושכת. מהמשענות עולות קורות עץ שמעליהן נפרס גגון, המאפשר מסתור מפני הצל בימים חמים.

שולחן פיקניק

אולי תאהבו גם את