חיפוש

7 סוגים של משחקי פוקר ומה ההבדלים ביניהם

אוהבים פוקר? במאמר הבא אתם תבינו עד כמה אתם באמת אוהבים פוקר, ועד כמה אתם באמת מכירים את עולם הפוקר. פוקר הוא שם כללי להרבה מאוד תתי משחקים עם עיקרון דומה של השגת סדרת הקלפים החזקה ביותר, החל מטקסס הולדם המפורסם ועד לפוקר הסיני המסובך. קיימים כמה סוגים של משחקי פוקר, ולכולם יש מאפיינים שונים. הנה 7 מהם, על מגוון ההבדלים ביניהם. 

 

טקסס הולדם

טקסס הולדם הוא משחק הפוקר המוכר ביותר בעולם, הנפוץ ביותר והאהוב ביותר. רוב שחקני הפוקר, החל מאלו ששיחקו פעמים בודדות ועד למקצועיים ביותר, משחקים במשחק הזה. ניתן לשחק בו גם בפלטפורמות אונליין, כמו 7XL פוקר אונליין. במשחק זה מקבל השחקן לחיקו שני קלפים, כאשר על גבי השולחן נפתחים חמישה קלפי קהילה. המנצח הוא זה שמשיג את חיבור הקלפים החזק ביותר.

טקסס הולדם

אומהה הולדם

אומהה הולדם מזכיר מאוד את הטקסס הולדם במאפיינים שלו. ההבדל העיקרי בין שני המשחקים הוא שבאומהה הולדם מקבל כל שחקן ארבעה קלפים לחיקו, במקום השניים שנהוגים בטקסס הולדם. ניתן להגיע לקומבינציות המוכרות של הקלפים (רויאל פלאש, זוגיים, סטרייט וכדומה) אך בצורה הרבה יותר נוקשה, שמחייבת שימוש מסוים בקלפים שמקורם ביד השחקן וקלפי קהילה.

 

שורט דק פוקר

דק היא חפיסת הקלפים הקלאסית שמשחקים איתה פוקר, המונה 52 קלפים. שורט דק היא חפיסת קלפים קטנה יותר, כלומר חפיסה עם פחות קלפים. פוקר שורט דק הוא משחק טקסס הולדם עם טוויסט – החפיסה קטנה יותר, ומשחקים רק עם קלפי 6 ומעלה. במשחק הזה פול האוס נחות לפלאש, לעומת משחקי פוקר אחרים.

 

סבן קארד סטאד פוקר

במשחק פקור מהסוג הזה, שחקן מקבל תחילה שני קלפים מוסתרים וקלף אחד גלוי. עם כל סיבוב כמות הקלפים של כל שחקן עולה, עד שהוא מגיע למצב שיש ברשותו שבעה קלפים.

פּוֹקֶר

פוקר סיני

זהו משחק פוקר שכולל הרבה יותר אלמנטים של מזל, לעומת משחקים כמו טקסס הולדם או אומהה הולדם, שדורשים גם יכולות וחשיבה. במשחק הזה מתחיל השחקן עם חמישה קלפים שחולקו לו, כאשר בכל סיבוב הוא יקבל כלף נוסף, עד שהוא יגיע ל-13 קלפים בסך הכל.

 

פוקר סגור

קרה לכם ששיחקתם פעם פוקר והתבאסתם מהקלפים שקיבלתם? משחקים בסגנון של פוקר סגור מאפשרים לכם להמר על המזל שלכם ולנסות לקבל קלפים טובים יותר. בסוף כל סיבוב יש לכם את האפשרות להחליף את הקלפים שנמצאים ביד שלכם ובכך לשפר את המזל שלכם.

 

ראש אנד קראש

ראש אנד קראש הוא משחק פוקר שאפשר לשחק אותו רק באונליין. המשחק מאפשר לכל שחקן שפורש להיכנס אל שולחן אחר, בקצב מהיר במיוחד, מה שהופך את המשחק להרבה יותר מסחרר.

משחקי פוקר

אולי תאהבו גם את