חיפוש

5 טיפים לבניית תכנית עסקית

רעיון לעסק? יש.

גימיק? יש.

רצון להצליח? יש בשפע.

משאבים כספיים? יש, אך לא מספיק.

תוכנית עסקית? אין לנו שמץ של מושג על מה אתם מדברים בכלל.

לכן, באנו לספר לכם כמה חשובה תוכנית עסקית ולתת לכם כמה טיפים טובים במיוחד לבניית תוכנית עסקית מוצלחת בשביל עסק מצליח. ביזלנד הלוואות לעסקים יעזרו לנו בזה.

 

 תוכנית עסקית היא חובה

בואו ונספר לכם למה תוכנית עסקית היא חובה ונראה לכם תוכנית עסקית לדוגמא. אם אתם רוצים שייקחו אותכם ברצינות, בין אם במוסדות פיננסיים שבהם תבקשו מימון לעסק או בגופים ציבוריים אחרים, שמהם תזדקקו לשירותים כאלה ואחרים.

בנוסף, גם אתם בעצמכם זקוקים לתוכנית עסקית, מהסיבה הפשוטה שזה יאפשר לכם לראות בבירור מה בדיוק אתם צריכים, באיזה היקף ומתי.

 

 תוכנית עסקית ומטרות לטווח קצר ולטווח ארוך

הבסיס של הבסיס של כל תוכנית עסקית, היא ההבנה מה בדיוק אתם מחפשים להשיג ולאן תרצו להגיע עם העסק, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך. האם אתם רוצים שהעסק יתרחב בעתיד או שאתם לא מעוניינים בהרחבה ומחפשים רק את הצמיחה הפנימית שלו.

 

 תוכנית עסקים וגיוס משאבים

האם יש ברשותכם הון התחלתי מלא, הון התחלתי חלקי או שאתם זקוקים לפתרונות אשראי והלוואות מימון מלא על מנת לפתוח את העסק שלכם. סעיף זה מתקשר ישירות לסעיף הקודם, שכן הוא מאפשר לכם להעריך כמה אתם צריכים ביחס לכמה יש ברשותכם.

בנוסף, במידה ואתם זקוקים לגיוס משאבים, כל מוסד פיננסי רציני ירצה שתציגו לו תוכנית עסקית מפורטת, על מנת לבדוק את כדאיות ההשקעה שלהם בכם ואת רמת הסיכון במתן הלוואה לעסק שלכם.

חשוב לציין שגם אם תצטרכו עזרה בגיוס משאבים, עדיין מצופה מכם להיות עם משאבים התחלתיים מסוימים משל עצמכם וכדאי לחשוב על העניין מבעוד מועד.

 

 תוכנית עסקים היא גם סקר שוק והבנה מי קהל היעד

יודעים כמה הצלחה מצופה לעסק שלכם? אם לא תבנו תוכנית עסקית לא תדעו. חלק מתוכנית עסקים טובה, היא בדיקה מקיפה של השוק שאליו אתם רוצים לפנות, הבנה מי המתחרים ויכולת חישוב סיכוי הצלחה בהתבסס על הביקוש בענף.

אם לדבר במילים פשוטות יותר, טרנדים באים וחולפים ולהיות המקום ה – 15 שפותח כנאפה באותו מתחם האוכל, לאו דווקא יוביל אותכם להצלחה הרצויה. תבדקו מי, מה, מול מי ובעיקר כמה.

 

 תוכנית עסקית ואפשרויות צמיחה

לא כל עסק צריך להתרחב אבל כל עסק צריך להצליח. תוכנית עסקית מאפשרת לבעלי עסק להעריך בצורה ריאלית את סיכוי ההצלחה, את סיכוי הצמיחה, להגדיר יעדים ופרקי זמן לאותה הצמיחה.

לסיכום, תוכנית עסקית היא לא מותרות, היא נחוצה לכל עסק ומדובר בכלי יעיל וטוב של אסטרטגיית הצלחה – השתמשו בו נכון. מטבעות

 

אולי תאהבו גם את