חיפוש

4 יתרונות בחדר קירור בעולם המסעדנות

בכל הנוגע למסעדנות ורשתות המזון, קיימת חפיפה קבוע ובלתי נפרדת של חדרי קירור, ובתחום המסעדנות חדרים אלו יהיו לרוב חדרי קירור תעשייתיים. בשר, פירות וירקות, דגים וכל דבר שתוכלו להעלות על דעתכם בכל הקשור למזון, מלווה כיום בחדר קירור.

למרבית מהמסעדות בארץ ובעולם יש חדר קירור בבעלותם שעוצב והותאם להם אישית. רק דמיינו את כמות האוכל שהיה נזרק, אם למסעדת בשרים לדוגמה, היה נהרס המקרר במהלך הלילה ורק בבוקר היו מגלים על כך.

 

האם חדר קירור במסעדה הוא קריטי?

אז כמו שאומרים בעולם המסעדנות, בואו נעשה "בריף" קצר בכל הנוגע לחדרי קירור. חדר קירור הינו כמו מקרר ענק, משוכלל ומורכב שמטרתו לשמור על טמפרטורה קבועה בחדר מסוים תוך חישוב כל המשתנים האפשריים הנוגעים לאופי המקום ולצרכיו של בעל העסק.

חדרי הקירור שולחים התראות במידה של עלייה או ירידה בטמפרטורות, הם מונעים בריחת קור או כניסת חום והם אטומים ומוגנים. ניתן להשתמש בחדרים האלה גם כחללי עבודה, שימור או אחסון. מסעדות רבות שמכינות את מצרכיהן לבד, אף משתמשות בחדרי הקירור לשמר או לעשן חומרי גלם מסוימים שניתן רק לקנות אותם אילולא היה את חדר הקירור.

ההוצאה על חדר קירור הינה יקרה מאוד, גם מכיוון שעליה לעמוד בתקנים רבים ולרוב לא ניתן לבנות את החדר ללא איש מקצוע של שירותי מיזוג אוויר. אבל כמו שכל בעל מסעדה כבר הבין, בחישוב מהיר ההוצאות הכוללות ללא חדר קירור עולות בהרבה על בניית אחד כזה בכותלי המסעדה.

 

ארבעת היתרונות

התאמה אישית

כל בעל מסעדה יכול לבחור את מטרות חדרי קירור, ובעזרת הטכנולוגיה של חדרים אלה, החדר יתאים עצמו באופן אישי למסעדה. לדוגמה, ניתן לשמור על מוצרים קפואים או על מוצרים יבשים וקרירים ללא צורך במוצר נוסף שתפקידו היחיד הוא קירור או הקפאה.

 

פתרון לבעיית המקום

מלבד העבודה שחדרים אלו גדולים בהרבה ממקרר רגיל ויכולים להכיל פי כמה משטחי אחסון אחרים, החללים הקיימים בהם יכולים לשמש כחללי עבודה או אחסון נוספים במסעדה.

 

גיבוי ושמירה

בואו נגיד שהמוצרים שלך מעולם לא הרגישו בטוחים יותר. חדרי הקירור נשארים בטמפרטורה אחידה וקבועה, מונעים ובולמים כל בעיה שעלולה לצוץ אצל מקרר רגיל ובנוסף לכל זה, חדרי הקירור לא יתנו לאף מוצר שלך להתקלקל מבלי להתריע לך על כך.

 

חיסכון בכסף

הנה צמד מילים שכל בעל עסק אוהב לשמוע. דמיינו שלא תצטרכו יותר לזרוק מוצרים בגלל שלא אחסנתם אותם כראוי או כי חיי המדף שלהם היו קצרים מן הצפוי בגלל שינוי בטמפרטורה. בקיצור חדר קירור.

 

לסיכום

אז כמו שכבר הספקתם להבין בעצמכם, חדרי הקירור נחוצים למסעדות כמו שסלט קצוץ זקוק ללימון ומלח. זאת אומנם הוצאה גדולה, אבל היא תחסוך הרבה בעתיד ויש שיגידו שגם תחזיר את עצמה. בעלי מסעדות רבים כבר התקדמו לשלב הבא, ואתם?

חדר קר

 

אולי תאהבו גם את