חיפוש

4 דברים שלא ידעתם על תוכים

תוכים הם בעלי חיים מדהימים. מדובר על ציפורים בגדלים שונים ובצבעים מרהיבים. התוכים ידועים בעיקר ביכולת שלהם לדבר, ומהווים חיית מחמד פופולרית ואהובה מאוד. התוכים נחשבים ליצורים חכמים ומאוד ידידותיים, וברגע שמייצרים איתם מערכת יחסים הדדית של אמון וחום, הם הופכים לנאמנים מאוד. הכנו כאן בשבילכם רשימה של עובדות מעניינות ומגניבות שלא ידעתם על תוכים. 

 

האם תוכים יכולים לדבר?

כולנו גדלנו על סיפורים שבהם תוכי מדבר הציל את המצב בדקה ה- 90, ויש לנו בראש שאפשר ממש לשוחח עם תוכי. אז קודם כל חשוב מאוד לדעת שלא כל המינים של התוכים מסוגלים לדבר.

בגדול, ישנם מינים ספציפיים מאוד של תוכים שמסוגלים לדבר, והנפוצים והפופולריים שבהם הם הזנים הבאים: תוכי ארה, תוכי קוקטייל, תוכי נזירים, אפרור אפריקני, ודרדרת קרמר. חשוב לזכור שתוכים לא ממש מדברים או מבינים את מה שהם אומרים, הם בעיקר מסוגלים לחזור על מילים שהם שמעו הרבה מאוד פעמים.

תוכים

מה מספר לנו המקור של התוכי?

תוכים, כמו כל שאר בעלי החיים ביקום, התפתחו בתהליך אבולוציוני ארוך של מיליוני שנים. התהליך האבולוציוני אפשר להם להתאים את עצמם בצורה הטובה ביותר לסביבת החיים הטבעית שלהם. בעזרת המקור של התוכים אנחנו יכולים לזהות מהו המזון הטבעי שמתאים להם ומצוי בסביבת המחיה הטבעית שלהם.

תוכים שיש להם מקור דק וקצר כנראה ניזונים מצוף של פרחים, מכיוון שמקור כזה מאפשר גישה לאבקה ולצוף של פרח מסוים בלי לפגוע בפרח. לעומת זאת, תוכי שיש לו לסת תחתונה ארוכה יחסית במקור, אוכל כנראה את החלקים התת קרקעיים של צמחים.

הלסת התחתונה מאפשרת לו לחפור ולמצוא את האוכל שלו. פרטים נוספים על מזון לתוכים ומה התוכי שלכם ישמח לאכול תוכלו למצוא כאן בקישור הזה https://hapina-shel-michal.co.il.

 

תוכים הם חיות חכמות מאוד

התוכים נחשבים לאחד ממיני בעלי החיים החכמים ביותר שיש, מלבד האדם כמובן. את חכמתם של בעלי החיים אנו מודדים בעזרת גודל המוח ביחס לגודל הגוף. בטח לא יפתיע אתכם לגלות שהיחס בין גודל המוח של התוכים לבין גודל הגוף שלהם הוא אחד הגבוהים, וגבוה יותר מהיחס הזה אצל רוב בעלי החיים.

תוכים

מערכת הנשימה של התוכים

חוץ מריאות, יש לתוכים עוד 9 שקי אוויר בגוף. שקי האוויר מאפשרים להם לצבור ולקבל יותר חמצן, וכך בעצם יותר אנרגיה שמשמשת אותם לעוף. אבל יש כאן גם חיסרון, מכיוון שמערכת הנשימה הזו הופכת את התוכים לרגישים בצורה בלתי רגילה לגזים נדיפים. לכן חשוב מאוד שהתוכי שלכם יהיה אך ורק בחדר מאוורר ולא בחלל סגור.

 

סיכום

תוכים הם ללא ספק בעלי חיים מפתיעים מאוד. הם נראים כמו ציפורים קטנות וצבעוניות, ולא הרבה מעבר. אבל ברגע שמתחילים ללמוד עליהם יותר מגלים איזו חיה מופלאה היא התוכי.

תוכים

אולי תאהבו גם את