חיפוש

4 דברים שחשוב לבדוק לפני שקונים תכשיט

רכישה של תכשיט מכל סוג שהוא, מצריכה היכרות עם עובדות בסיסיות. שכן, כך מתאפשר לבצע בחירה נכונה ואיכותית. כדאי שתקראו את השורות הבאות בעיון רב אם זו הפעם הראשונה שאתם נחשפים לעובדה זו. שכן, מדריך זה יגלה בפניכם את 4 הדברים שעליכם לדעת לפני שתמסרו את אמצעי התשלום.

 

דבר ראשון – יש דרגות טוהר בתכשיטי זהב

רוב הטעויות שמבוצעות בעת רכישת תכשיטים, באות לידי ביטוי בעת בחירה בתכשיטי זהב (או לפחות תכשיטים שמוצגים בפני הלקוחות כעשויים מזהב). אנחנו כאן כדי ליידע אתכם שישנן 6 דרגות של טוהר זהב בישראל: 24, 22, 21, 18, 14 ו – 9 קראט. כך שרכישה של תכשיט מזהב תצריך בירור אודות דרגת הטוהר.

נמליץ להימנע מרכישה של תכשיט שעשוי מדרגת טוהר שאינה קיימת ברשימה שהוצגה לעיל. שכן, הצגת תכשיט שכזה היא ככל הנראה הונאה. הדבר נכון למקרים שבהם יוצג בפניכם תכשיט שדרגת הטוהר שלו נמוכה מ – 9 קראט. שכן, זה אינו מוגדר כזהב.

רכישת תכשיט

 

דבר שני – אפשר להגיע לחנות תכשיטים מומלצת בקלות

הימנעות מהונאה ברכישת תכשיטים לנשים אינה עניין מסובך. שכן, עליכם פשוט לקרוא חוות דעת שנכתבו ברחבי הרשת על חנות תכשיטים שמצאה חן בעיניכם. נציין שיש פלטפורמות מסוימות שידועות כאמינות. כלומר, הן מרכזות מידע שנכתב על ידי לקוחות ולא באמצעות בוט. מדובר בלשונית הביקורות של גוגל, קבוצות פייסבוק שמרכזות טיפים בתחום הביוטי ועוד.

 

דבר שלישי – אתם יכולים לבצע בדיקה מגנטית

שמעתם בעבר על הבדיקה המגנטית שמשמשת את ייצרני התכשיטים בישראל ובעולם? אם לא, כדאי שתכירו בכלי הפשוט שיאפשר לדעת אם התכשיט שאתם מתכננים לרכוש עשוי מזהב או מחומר אחר. יישום הבדיקה מצריך החזקה של מגנט בהישג יד. שכן, זה ימשוך אליו תכשיט שיתגלה כעשוי ממתכת שאינה זהב. אם תניחו את המגנט בקרבת התכשיט ותראו שהוא לא זז, תוכלו לדעת שמדובר בזהב טהור.

טוהר בתכשיטי זהב

 

דבר רביעי – עליכם לבקש חשבונית עם פירוט מלא

הדבר האחרון שתצטרכו לבצע רגע לפני שתמסרו את כרטיס האשראי או המזומן למוכר נוגע לבקשת חשבונית מפורטת. פנייה לחנות תכשיטים ידועה ומומלצת תאפשר לקבל את החשבונית הזו באופן אוטומטי. נציין שזו צריכה לכלול את הפרטים הבאים:

  • סוג התכשיט (צמיד, שרשרת, עגילים ועוד)
  • משקל התכשיט
  • סוג החומר ודרגת הטוהר

 

חשבונית זו תאפשר לכם לחזור לחנות במידה ויהיה צורך להחליף או לבצע שינויים בתכשיט הנבחר (תרחיש שבא לידי ביטוי במצבים שבהם התכשיט נמסר כמתנה לאדם אחר).

 

מילים אחרונות לסיום

עד כאן 4 הדברים שחשוב שתבדקו רגע לפני שתקנו תכשיט חדש. כעת אתם יודעים מה עליכם לעשות בכל רגע נתון, כך שנותר לכם רק ליישם את המידע שהוצג לעיל בהתאם לסדר הופעתו. נאחל שתדעו תמיד לקרוא מדריכים מקצועיים כמו זה, שיובילו אתכם לביצוע רכישה נכונה.

חנות תכשיטים

אולי תאהבו גם את

איך בוחרים טבעת יהלומים
איך בוחרים טבעת יהלומים?

כאשר מדובר בבחירת טבעת יהלום לקראת הצעת נישואין או הענקת מתנה מיוחדת ומלבד ההתרגשות המלווה לקראת המאורע,  ישנם מספר גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון לפני

קראו עוד »
יהלומי מעבדה ראשית
חנות יהלומי מעבדה

יהלומי מעבדה הפכו להיות אחד הטרנדים האקולוגים, יפים ומשתלמים כלכלית בתחום התכשיטים. אישית, אני דוגלת בגישה שאומרת שמוצרים מהסוג יש לקנות רק בחנויות המתמחות בדיוק

קראו עוד »