חיפוש

3 דרכים לחשב את הגובה באינצ'ים

כדי לחשב גבהים, המידה שבדרך כלל נבחר היא ס"מ. המידה הזו היא המידה שנוהגת בישראל, והיא כמובן חלק משיטת מדידת האורכים שנקראת השיטה המטרית. עם זאת, חשוב לדעת שלא מדובר על השיטה היחידה בתחום האורך, וקיימות שיטות נוספות. אחת מהשיטות הללו מבוססת על המידה אינץ', ואנחנו כאן כדי לספר לכם על כמה דרכים לחשב את הגובה בעזרתה.

 

חישוב גובה

כאשר אנחנו נדרשים לבצע חישוב עם המרה של אינץ לס"מ, יש כמה דרכים שבהן אפשר לעשות את זה. לא משנה באיזו דרך תבחרו ללכת, חשוב שהיא תהיה כמה שיותר מדויקת, וכמובן תאפשר לכם לבצע את החישוב בצורה מהירה. כאן נספר לכם על כמה דרכים לעשות את זה, ובסוף נעזור לכם להבין איזו מהן היא הדרך העדיפה מכולן.

לחשב גובה

ביצוע המרה על ידי מחשבון

האפשרות הראשונה היא להיכנס למחשבון שמבצע המרה של אינץ' לס"מ. במחשבון הזה כל מה שנדרש מכם לעשות זה פשוט להכניס את הגובה שיש לכם באינצ'ים, והמחשבון כבר יחזיר לכם מה הערך המדויק של הגובה בס"מ. היתרון בשימוש במחשבון הוא בכך שאתם כלל לא צריכים לדעת מה היחס בין אינץ' לס"מ כדי לקבל את הערך המדויק.

 

הכפלה ביחס ההמרה הנתון

אפשרות שנייה רלוונטית בעיקר כאשר המחשבון הזה לא נמצא בהישג היד שלכם, ומסיבה מסוימת אתם לא יכולים להיכנס אליו. עליכם לזכור שאינץ' אחד הוא שווה ערך ל2.54 ס"מ, וכך תוכלו פשוט לבצע הכפלה של המספר הזה במספר האינצ'ים שיש לכם. זה יחזיר לכם כמה בדיוק ס"מ הערך הזה שווה.

לחשב גובה

הערכת סדר גודל של הגובה

אפשרות נוספת היא רק כדי לבצע קירוב, אולם במקרים רבים זה יכול להספיק לכם. זכרו כמה שווים 5 אינצ'ים, עשרה וכך הלאה, וכך ברגע שיהיה עליכם לחשב סך מסוים של אינצ'ים תוכלו לפחות לקבל קירוב יחסית טוב לערך הנדרש. השיטה הזו טובה רק במקרים שבהם הדיוק לא קריטי עבורכם, וכמובן לא קיימת סכנה בסטייה מהערך המדויק.

 

מהי השיטה העדיפה

לא צריך להסביר עד כמה החישוב של הגובה בעזרת המחשבון הוא הדרך הרצויה. השיטה הזו היא המהירה ביותר, והיא כמובן לא דורשת מכם להבין או לזכור שום דבר. השיטות האחרות הן גם שיטות טובות, במיוחד במקרים שבהם אנחנו רק צריכים להבין את הערך בצורה כללית, והדיוק שנון המחשבון לא באמת חשוב לנו.

 

לסיכום

הצורך לחשב גבהים יכול לפגוש אותנו בהרבה מאוד הזדמנויות. כאשר אנחנו יכולים לחשב את הגובה בעזרת ס"מ, זה המצב הקל ביותר כיון שמדובר על מידה שאנחנו מכירים היטב. ברגע שהגובה נתון לנו בעזרת אינצ'ים אנחנו עלולים להתקשות לבצע את החישוב. כאן קיבלתם סקירה על מחשבון נהדר שמאפשר לכם לבצע את החישוב בלחיצת כפתור, בלי להסתכן בביצוע של טעויות.

לחשב גובה

אולי תאהבו גם את