חיפוש

האם אפשר לתבוע סוחר תכשיטים שמכר תכשיטים מזויפים?

אם רכשתם צמיד טניס או כל תכשיט יוקרתי אחר וגיליתם שהוא מזויף – אתם בטח שואלים את עצמכם מה אתם יכולים לעשות. את השאלה הזו אתם צריכים להפנות לעורך דין, אבל אנחנו כאן כדי להבטיח שלא תפלו בפח בפעם הבאה.

לפניכם מספר טיפים שיסייעו לכם לרכוש תכשיטים אמיתיים ואמינים, כך שאתם מוזמנים להמשיך לקרוא כדי לוודא שלכם זה לא יקרה.

תכשיטים מזוייפים על ידיים

טיפ ראשון – בדיקת הסימון על גבי התכשיט

בזמן של רכישת תכשיט כלשהו יש לוודא שמופיעים עליו 3 סימונים:

  1. סימון המצהיר מיהו היצרן או היבואן של התכשיט. סימון זה לרוב יכלול את ראשי התיבות של שם היצרן/יבואן
  2. סימון שמציין את מידת הטוהר של הזהב או הכסף. לרוב הסימון נעשה בקרטים (24 קרט וכו') כאשר מדובר בתכשיטי זהב ובאלפיות כאשר מדובר בתכשיטי כסף (למשל 925)
  3. סימון שמציין את אימות התכשיט במכון התקנים הישראלי. סימן זה הוא כצורתו של כינור דוד והוא מבטיח שני דברים: את האמינות ואת הנכונות של הסימון לגבי טוהר הזהב. חשוב לזכור שסימון זה מופיע רק בתכשיטי זהב שנקנים בישראל, כך שהוא לא יופיע בתכשיטי כסף או בתכשיטי זהב שנקנים בחו"ל.

מכיוון שסימונים אלו קטנים להפליא – חנות התכשיטים שבה תבקרו אמורה לספק לכם זכוכית מגדלת שמגדילה פי 10. כמו כן, סימני האימות השונים צריכים להיות מוצגים במקום בולט בחנות עצמה.

אם החנות אינה מספקת לכם זכוכית מגדלת ואינה כוללת שילוט עם סימני האימות – אל תרכשו בה תכשיטים כי מדובר בחנות שאינה מקצועית דיה.

איך לבחור עורך דין בנקים לסיוע משפטי – לקריאת המאמר הקליקו פה.

טיפ שני – בדיקת אלרגיות

כדאי להימנע מקנייה בחנויות שלא מציינות אם התכשיטים שרכשתם מכילים ניקל או נחושת. הסיבה לכך טמונה בעובדה שמתכות אלו יכולות לגרום לאלרגיות, למשל המתכת ניקל ידועה בכך שהיא גורמת לרגישות לבעלי עור בהיר ויכולה לגרום לאלרגיה.

אחד הדרכים למניעת אלרגיה מנחושת היא פשוטה – הימנעות מרכישה של תכשיטים כמו צמיד טניס שעשויים מזהב אדום והעדפת תכשיטים בעלי רמות גבוהות של טוהר, למשל תכשיטי זהב של 18 קרט לפחות ותכשיטי כסף ברמה של 925 לפחות.

 

טיפ שלישי – לאחר רכישת התכשיט

לאחר רכישה של תכשיט מזהב עליכם לקבל מחנות התכשיטים חשבונית שבה יופיעו הפרטים הבאים:

  • סוג התכשיט שרכשתם
  • משקל התכשיט
  • דרגת הטוהר של התכשיט

יש לזכור שתכשיטים ששוקלים פחות מ-2 גרם אינם מחויבים בכך, אך אם החנות לא מספקת לכם את החשבונית הנ"ל – עדיף שתבטלו את הרכישה כי כנראה גם כאן מדובר בחנות שאינה אמינה.

בנוסף, במידה והתכשיט עשוי מזהב לבן ומצופה ברודיום – החשבונית צריכה לציין במפורש שמדובר בציפוי רודיום על גבי זהב לבן.

חשבונית זו מכסה אתכם במידה והזהב שמתחת לרודיום הוא צהוב ולא לבן, כך במהלך הזמן ועם שחיקת הרודיום לא תקבלו תכשיט בצבע צהוב ולא בצבע לבן.

אולי תאהבו גם את

שמן לו
מה חשוב לדעת על חוק מע"מ?

מערכת מס היא מערכת שמפעילה מדינה מסוימת לצורך גביית מס מהאזרחים שלה. גם מדינת ישראל, כמו שאר המדינות המערביות בעולם, מפעילה מערכת מס, הכוללת את

קראו עוד »