חיפוש

אל תהיו פראיירים: כך תשיגו את התנאים הכי משתלמים עבור קרן הפנסיה שלכם

קרן הפנסיה שלכם שווה כסף, תנו לי לחדד לכם, היא שווה הרבה כסף. לכן אל תהיו שאננים. לשוב להיות עם יד על הדופק. בידקו את מסלולי ההשקעה התשואות של הקרן ואת דמי הניהול. צריכים עזרה, מערכת פנסיה נט תוכל לסייע לכם. יש לנו בקשה אליכם, אל תהיו פראיירים: כך תשיגו את התנאים הכי משתלמים עבור קרן הפנסיה שלכם.

 

למה חשוב לשים לב בפנסיה?

מסלול פנסיה זה או אחר יש לכל אחד. אולם לא כולם זהים ויש בהם מסלולים ותוכניות שונות. יכול מאד להיות שמסלול הפנסיה שלכם גובה ממכם סכומים גבוהים או לא מאפשר לכם את כל היתרונות שאפשר לקבל בעבור חיסכון פנסיוני. לכן חשוב לשים לב לכמה פרמטרים עיקריים בעת בחירת מסלול פנסיוני, אם אתם צריכים עזרה המומחים של מיס פנסיה יוכלו לסייע לכם בעזרת מערכת פנסיה נט.

 • המסלול הפנסיוני – בבחירת המסלול הפנסיוני יש משמעות גדולה על הפנסיה שלכם. באופן כללי כמו בהרבה מקרים אחרים בחיים ככל שהמסלול מציע השקעה עם רמת סיכון גבוהה, יש אפשרות לרווח גבוהה, אך עם סיכון להפסד היתאים יותר לצעירים שלפניהם שנים ארוכות של חסכון פנסיוני.
  זוהי תוכנית היכולה להיות כמו נדנדה, פעם למעלה ופעם למטה, הניסיון מראה שלאורך זמן ההשקעה משתלמת. עבור אנשים בגיל מבוגר יותר עדיף מסלול השקעה סולידי יותר שלא יסבול מירידת ערך קיצונית במקרה הרע ושאיר לכם בטחונות טובים יותר ליום הפרישה.
 • תשואה – לאחר שנבחר המסלול הרצוי עבורכם בדקו את התשואות שאותן קרנות אפשריות עשו בשנים האחרונות, רצוי לבחון תקופה של 5 – 7 שנים אחורה על מנת לקבל תמונה רחבה יותר על איכות התשואה של כל קרן.
 • דמי ניהול – דמי הניהול מורכבים משני גורמים.
 • דמי ניהול מההפקדות זהו סכום שהצובר משלם עבור כל הפקדה שהוא מבצע והם יכולים להגיע עד 6% מההפקדה.
 • דמי ניהול מהסכום הצבור – דמי הניהול הללו נגבים על ידי מנהלי הקרן עבור הרווחים שעשתה הקרן בכל חודש. סכום דמי הניהול במקרה זה יכול להגיע עד 0.5% מהסכום הנצבר.

כדאי לציין שדמי הניהול הם פתוחים למשא ומתן מול בית ההשקעות ורצוי להתמקח עליו, עבור כל אחד מהסעיפים בנפרד.

שים לב

החשיבות של השוואת התנאים בין קרנות הפנסיה?

דמיינו את עצמכם עכשיו בסופר. אתם עומדים מול מדף החלב ורוצים לבחור קרטון חלב, האחד עולה 5 ₪ והאחר 6 ₪ במה תבחרו ? כך בדיוק עם קרנות הפנסיה. הן מציאות מוצר דומה אך גובות בעבורו מחירים שונים. מי שלא מבצע השוואה תקופתית אחת לשנה או לכל היותר שנתיים עלול לגלות שהוא משלם סכומי כסף גדולים מאד שלא לצורך.

ישנן פעולות שונות שניתן לבצע על מנת להימנע מבעיות אלו וביניהן איחוד קופות במקרה הצורך או ניוד קרן הפנסיה מחברה לחברה, כן בדיוק כמו בחברת סלולר. אתם תופתעו לגלות שיש הצעות טובות הרבה יותר עבורכם והחיסכון יכול להגיע עד כדי אלפי שקלים בשנה, דמי ניהול נמוכים יותר, ריביות טובות יותר או תשואות מוצלחות יכולות להשאיר בחסכון הפנסיוני שלכם לאורך שנים סכומי עתק.

קרנות הפנסיה השונות מנוהלות על ידי גופים שונים המעסיקים מנהלי השקעות רבים. אתם יכולים להחליט מי יהיו הגופים או האנשים שינהלו את הכסף שלכם. ההשוואה שלכם ליכולות של קרנות הפנסיה יש משמעות רבה על החברות המנהלות את הכסף שלכם. כל בדיקה שלכם תוכל להביא לשיפור התנאים שלכם, בדיוק כמו התמקחות שלכם מול חברת תקשורת על פתיחת עוד ערוץ בתוכנית שלכם.

 

מערכת פנסיה נט כדאי שתכירו

מערכת פנסיה נט היא מערכת מידע. זוהי מערכת שפותחה על ידי הרשות לשוק ההון לביטוח וחיסכון בפיקוח משרד האוצר. המערכת בנויה כך שהיא מתאימה למשתמשים מסוגים שונים. אלו שיש להם ידע בסיסי בתחום וכאלו שפחות. המערכת נוחה למשתמש ומבקשת להיות נגישה וזמינה לכל אזרח בישראל המבקש לקבל פרטים על קרנות הפנסיה השונות.

 

מה מאפשרת מערכת פנסיה נט?

מערכת פנסיה נט מאפשרת למשתמשים בה מגוון של פעולות אפשריות להשוואה בין קרנת הפנסיה השונות :

 • בראש ובראשונה, צפיה בנתוני הפנסיה של כל אחד ואחד מאיתנו.
 • השוואה של התשואות של הקרן לאורך השנים.
 • מבט אל כלל קרנות הפנסיה בישראל ואפשרות השוואה ביניהן.
 • בחינת התשלום עבור דמי הניהול לאורך השנים והשוואה לקרנות מקבילות.
 • אפשרות צפיה ביתרת הצבירה והנכסים הנוספים.
 • חיפוש אחר קרן אחרת או אחר בית השקעות המנהל אותה.

קרן פנסיה

אולי תאהבו גם את