חיפוש

עם הילדים למערב הים התיכון

מי מאיתנו שגדל על סרטים הוליוודים בהם החיים נראים כאילו הם לקוחים מפוסטר מוצלח צבעוני במיוחד, וודאי קינא בקומדיות למיניהן בהן משפחה מחויכת יוצאת לחופשה בארץ רחוקה ואומנם מה שצריך להשתבש (וגם מה שלא) –

ישתבש, אך בסופו של דבר בהוליווד כמו בהוליווד כולם יוצאים נשכרים ושזופים ולרוב אפילו מוצאים אהבה.

זה נפלא והכל, באמת, אבל ככל הנראה הקשר בין מה שראינו בסרטים לבין המציאות מקרי בהחלט. זה חלילה לא אומר שחופשה עם הילדים איננה מומלצת, אלא סך הכל שצריך להערך אליה בהתאם – לקחת בחשבון את כל מה שלא מראים לנו בסרטים כמו עלויות, מריבות, בכי היסטרי בטיסה, מי יהיה למעלה במיטת הקומותיים, איפה אוכלים, לאיזה מתקן עולים ראשון ועוד ועוד ועוד.

אחרי שמתכוננים רגשית למאורע המורכב צריך להחליט מתי הוא יתבצע והיכן וזה בדיוק הזמן בו תשלפו את הפנקסים והפלאפונים ותחלו בעבודת מחקר מעמיקה שכל תכליתה היא איתור היעד הנכסף שיזכה לארח אתכם ואת המשפחה הלא-הוליוודית שתתלווה אליכם.

 

מה לקחת בחשבון?

דברים שכדאי לקחת בחשבון הם למשל הרכב המשפחה – האם ישנם ילדים קטנים ושובבים? מתבגרים דעתניים? מאיזה מין, כמה סבלנות יש להם, תחביבים שכדאי להתחשב בהם וכד'.
העונה בשנה גם היא בעלת חשיבות מכרעת שכן למשל עם קטנטנים במיוחד קשה להתנהל בחורף האירופאי לעתים וחופשה קיצית או בעונות המעבר תקל על הבוגרים שבמשפחה בשוטטות עצמאית בקרבת מקום הלינה בין היתר.
כמה זמן תוכלו להקדיש למאורע המאתגר? ותקציב, כמובן. חופשה בתאילנד לא תעלה כמו חופשה ביוון מן הסתם וגם לא תהיה קצרה כמוה.

אז האפשרויות רבות עד כדי בלתי מוגבלות ובכל זאת יש יעד אחד שעונה על קריטריונים רבים והוא איטליה היפהפיה.

 

חופשה בארץ המגף עם המשפחה – רעיון נפלא מכמה סיבות!

  1. מדובר ביעד שמתאים לחופשות קצרות וגם ארוכות. למעשה תוכלו להתאים את אופי החופשה באיטליה לכל פרק זמן שתרצו להקדיש לכך. ישנן ערים רבות המתאימות לחופשה אורבנית קלילה של סוף שבוע, טיול של שבוע בין כפרים ציוריים או אפילו נופש בסגנון "טיול כוכב" של חודש ימים (המלצה שלנו: טוסקנה!).
  2. איטליה קרובה יחסית והטיסה אליה איננה ארוכה מדי ונמשכת 4-5 שעות בממוצע (תלוי להיכן תרצו להגיע). זהו זמן סביר גם עבור ילדים קטנים ופעוטות.
  3. האוכל באיטליה ידוע כמצוין והישראלים ידועים כחובבי המטבח האיטלקי – פיצות, פסטות ומיני בצקים ישמחו גם את הגדולים וגם את הקטנים ואין כמו ג'לטו (גלידה) לקינוח.
  4. מזג האוויר באיטליה נוח לאורך מרבית השנה וישנם מקומות במדינה בהם החורף אינו קשוח מדי, כך שלאורך השנה כולה תוכלו להנות בהם עם המשפחה, כולל ילדים קטנים. חשוב כמובן לבדוק היטב את מזג האוויר מראש ולהערך עם ביגוד בהתאם, אולם בכל מקרה, גם בחוף אין מה לצפות לקור מקפיא עצמות כמו למשל בעיר כמו דבלין.
  5. באיטליה יש אתרים ואטרקציות להנאת המשפחה כולה כך שלא תתקשו למצוא פעילות שתעניין את כולם. מה שיכול להיות יותר מאתגר ואף לעורר מריבות הוא לבחור מבין שלל הפעילויות שמציעה ארץ המגף למבקרים בה – מוזיאונים, פארקי שעשועים, מבנים מרשימים, נופים ירוקים עם תצפיות מרהיבות, שווקים ומרכזי קניות.
  6. קל מאוד להתנייד בערים הגדולות אשר רובן מרושתות היטב במערכת נגישה ונוחה של תחבורה ציבורית הכוללת רכבות ואטובוסים (וגם מוניות, אופניים והשכרת רכב).
  7. האיטלקים ידועים כדוברי אנגלית ברמה טובה כך שאם תזדקקו לסיוע בהכוונה או בתכנון מסלול הטיול היומי תוכלו להעזר בצוות המלון או בית האירוח בו תשהו, או לנסות את מזלכם ולהתייעץ עם המקומיים.

 

תהנו!

 

חוף ים

אולי תאהבו גם את

הולנד ראשית
מזג האוויר בהולנד

מזה לפחות שני עשורים הולנד שומרת על מקום של כבוד ומופיעה ברשימת האהובים ביותר בקרב מטיילים ישראליים אשר מחפשים יעד קרוב יחסית לנפוש בו במחיר

קראו עוד »