חיפוש

נעליים לתינוקות – האופנה החדשה!

הדבר הכי חשוב בבחירת הנעליים הראשונות לתינוקות שלנו, זה הבטיחות והתמיכה בתהליך שהם עוברים כאשר הם לומדים ללכת את צעדיהם הראשונים. אבל, חשוב שהילדים גם יאהבו את הנעל שרכשנו עבורם, שהם ירצו לנעול אותה, להסתובב איתה ויתלהבו ממנה. זה הזמן לרכוש נעלי צעד ראשון שיענו על שתי המטרות

 

יחף, חופשי ומשוחרר

נעליים לתינוקות כדאי לקנות רק לאחר תחילת שלב ההליכה.
במהלך שלב הישיבה בעגלת התינוק או רק בתחילת הלמידה לעמוד – כדאי לתת לרגל להיות יחפה ומשוחררת, כך שבאופן טבעי השרירים יוכלו לצמוח ולהתפתח בדרך הנכונה ביותר. גם לאחר הצעדים הראשונים, כדאי להמשיך ולתת לתינוקות לפסוע יחפים. תחת השגחה בבית, על משטחי הליכה ייעודיים או על מצע רך (לדוגמה, חול או דשא בפארק), הליכה יחפה מסייעת להתפתחות.

 

ובכל זאת – נעליים

למרות מה שנכתב בפסקה הקודמת, אי אפשר ללכת יחפים כל הזמן. רצפה חמה, רטיבות, שברי זכוכיות או מפגעים זעירים אחרים עלולים להציק, להכאיב ולפצוע את כפות רגליהם הרכות והעדינות של התינוקות, ולכן עלינו לרכוש עבורם נעלי צעד ראשון מתאימות. כך נוכל בלב שלם לתת להם לשוטט, ללמוד ללכת ובבוא הזמן להתחיל להתרוצץ.

 

התלהבות – חשובה לתהליך הלמידה!

אנחנו שואפים שהילד יתלהב ככל האפשר מהנעל שנבחר לו. דגם שיעודד את התינוק לנעול אותו, להתנסות בעמידה, בהתקדמות ובהליכה שוב ושוב.
שתפו את הילד או הילדה בבחירת הדגם – בצבע שהוא אוהב או בדוגמה שהיא תתחבר אליה. תוכלו למצוא היום אופנת נעליים מכל הסוגים – החל מדמויות של נסיכות ועד לדוגמת ספיידרמן.
הקפידו שהילד אכן יתחבר לנעל שרכשתם, ותמנעו מלבחור נעל שהוא יתנגד לנעול או ירצה להסיר את בכל פעם מחדש.
אתם הייתם רוצים להסתובב עם פריט שאתם לא מרגישים איתו בנוח?

 

סגירת הנעל

היום באופנת נעלי התינוקות תוכלו למצוא שילובים מדליקים בין סקוטש, סוגר קליפס ואפילו שרוכים. כך או כך, יש להקפיד על כך שנוח לנעול את הנעל – ושלא תקלעו למאבק מתמשך בכל פעם שתרצו לנעול אותה על כפות רגליו של ילדיכם, ומנגד – שלא יהיה קל מידי להסיר אותה. דגם שיישלף מעל הרגל עם כל תנועה חדה או סיבובית, לא קולע אל המטרה ועלול לפגום בתהליכי הלמידה של התינוק ללכת.

 

מידות מתאימות

אנחנו עשויים למצוא את עצמו מחליפים נעליים לתינוקות בתדירות יחסית גבוהה. זה בסדר, וטבעי. הנעל צריכה להתאים באופן מיטבי למידת התינוק, על מנת לאפשר לו לצעוד בצורה נוחה ומשוחררת. לחץ חזק מידי (כזה שמשאיר סימן על העור) עלול לפגוע בתהליך, ליצור כאב ולעכב את ההתקדמות, בעוד שנעל גדולה מידי עשויה לגרום לנפילות והחלקות.

היום תוכלו למצוא אפשרויות רבות במגוון חנויות. בחרו נעל שתשלב בין תחום הבטיחות, ותאפשר לתינוק לשוטט בחופשיות וללמוד ללכת בצורה מיטבית, לבין נראות מדליקה שתלהיב את ילדיכם!

 

נעל צבעונית

אולי תאהבו גם את