חיפוש

ניתוח פודיאטרי בכף הרגל – כל מה שתצטרכו לדעת

מטופלים רבים שצפויים לעבור ניתוח פודיאטרי מוצאים את עצמם לא פעם תרים אחר אינפורמציה בנושא, כדי שהם יוכלו להכיר בהליך המדובר מקרוב. המדריך הנוכחי יקל על החיפושים ויציג במרוכז את כל הפרטים שחשוב לדעת רגע לפני שמקבלים את ההפניה לניתוח. הישארו אתנו ותגלו את כל המידע שיעשה לכם סדר.

 

תכירו תחילה את סוגי הניתוחים הפודיאטרים הנפוצים

אי אפשר לכתוב מדריך שיציג בפניכם את המידע אודות הניתוחים המדוברים, מבלי לציין הקדמה קצרה שתציג אותם. בירור שערכנו בנושא העלה כי יש 3 ניתוחים נפוצים שמתבצעים מידי יום במרכזים רפואיים שונים ברחבי הארץ והעולם:

  1. ניתוח ליבלות כף הרגל
  2. ניתוח שנוגע לסיבוכים בכף רגל סוכרתית
  3. ניתוח להוצאת ציפורן חודרנית

ניתוחי פודיאטריה

יבלות בכף הרגל

יבלות זו תופעה נפוצה מאוד שמתרחשת על גבי העור שלנו בעקבות לחץ, זיהום ויראלי או חיכוך. מי שסובלים מהן, יוכלו לספר לכם שהן לא רק נתפסות כפגם אסתטי שנראה לעין, אלא הן גם עלולות להוביל לכאבים חזקים ולקושי בעת ביצוע פעולה גופנית ולו הפשוטה ביותר (אפילו הליכה קלה). המומחים בתחום מפרידים את סוגי היבלות השונים לכמה קטגוריות:

  1. יבלות רכות
  2. יבלות הקורן
  3. יבלות ויראליות

האבחון של היבלת מתבצע בעת פנייה אל פודיאטר מוסמך. המטופל צפוי לקבל הפניה לניתוח במצבים שבהם מתגלה כי יש צורך לבצע הסרה של היבלת. להתייעצות עם פודיאטור מנתח מומחה לחצו כאן ותקבלו סוף סוף את האבחנה שאתם מחכים לה.

 

ניתוח בעקבות כף רגל סוכרתית

לצערנו, יש לא מעט חולים במחלת הסוכרת שמגלים כי עלים לנתח את כף הרגל שלהם בעקבות התפתחות של זיהום, כיב או נמק בכף הרגל. במקרים מסוימים יש צורך לנתח את האזור, כדי לטפל בזיהום ובמקרים חריגים עולה לעיתים הצורך בכריתה של כף הרגל.

ראוי לציין כי יש דרכים למנוע את הניתוח הזה. אפשר למשל לבחון את כפות הרגליים בתדירות גבוהה ולבדוק אם הופיעו חתכים או שינויים בהן. ההמלצה היא לפנות אל פודיאטר מוסמך בכל שינוי, כדי לבחון את מצב הרגל.

ניתוחי פודיאטריה

ציפורן חודרנית

הציפורן החודרנית, כשמה כן היא, חודרת אל תוך העור ויוצרת לחץ מקומי חזק. החדירה הזו מובילה במקרים רבים להתפתחות של דלקת שמתבטאת בנפיחות, כאבים ולעיתים אף בזיהום. מי שאובחנו כסובלים מציפורן חודרנית, צפויים לעבור ניתוח שיסיר את החלק של הציפורן שנכנס אל תוך העור. ראוי לציין כי לפני הניתוח, הרופא צפוי להרדים את האצבע ולאחר מכן לבצע את הליך קיצור הציפורן.

 

לסיום

עד כאן כל הפרטים שחשוב לדעת אודות ניתוחים פודיאטרים שמתבצעים בכפות הרגליים. בשלב זה יש בידיכם את המידע הרלוונטי, כך שנותר לכם רק לפנות אל רופא מוסמך ולגלות אם עליכם לעבור ניתוח או שמא, תוכלו לטפל בכף הרגל שלכם ללא התערבות כירורגית.

ניתוחי פודיאטריה

אולי תאהבו גם את

כיצד נוכל לזהות אלכוהוליזם
כיצד נוכל לזהות אלכוהוליזם?

אלכוהוליזם, הידוע גם בשם הפרעת שימוש באלכוהול (AUD), הוא מצב כרוני ומתקדם המאופיין בצריכה מוגזמת ובלתי נשלטת של אלכוהול. זוהי הפרעה מורכבת המשפיעה על מיליוני

קראו עוד »