חיפוש

משחקי מדע – מתנה שמעוררת את המוח

ילדים הם יצורים סקרניים שאוהבים לחקור כל דבר ולאתגר את המוחות הקטנים שלהם, ולכן אחת המתנות המוצלחות שתוכלו להעניק להם היא ערכת משחקי המדע.

המאמר יעסוק במשחקי מדע מאתגרים לילדים.

 

אמא, כיצד זה סובב העולם?

קורה לכם שהילדים הקטנים שלכם פונים אליכם בשאלות רבות ומגוונות הקשורות ליקום, למדע או לפיזיקה? הילדים רוצים להבין איך הכל מסביבם עובד ולא תמיד יש בידינו את התשובות המתאימות. חוץ מזה אם לא יחקרו לבד התשובות לא יהיו משמעותיות בשבילם ולכן חשוב להביא להם את כלי החקר אך שהם יעשו את העבודה בעצמם. ומה יותר מתאים אם לא משחקי מדע מאתגרים?

 

שליחות קטלנית

רובוטים הם תחום שילדים אוהבים ומתעניינים בו בין אם אלו בנים ובין אם אלו בנות. ישנם רובוטים שונים שניתן לרכוש כמו: רובוט בעיצוב של חרק מפחית שתיה, רובוט משרבט ומצייר לבד באמצעות תנועה סיבובית ואנרגטית, רובוט ברווז הניתן להרכבה עצמית ומלמד את עיקרון התנועה ויד רובוטית מגניבה כמו בסרט שליחות קטלנית שתגרום לילדים שלכם לסדר באמצעותה את החדר ומהר.

 

טלסקופ, מיקרוסקופ ומה שביניהם

מכשירים מדעיים יכולים ללמד את הילדים דברים רבים ובאמצעותם ניתן לחקור ולהגיע למסקנות מגוונות. אחת המתנות לילדים שיש להם כבר הכל היא טלסקופ מקצועי. ניתן גם לרכוש טלסקופ המשולב עם מיקרוסקופ שיאפשר לילדים מצד אחד לחקור את גרמי השמיים ומצד שני את המיקרובים והחיידקים השונים. ומה שביניהם הוא המצפן. ניתן לרכוש כמתנה איכותית מצפן באמצעותו הילד ינווט בים וביבשה ויוכל להבין את שושנת הרוחות בצורה המיטבית ביותר.

 

ניסויים במשחקי מדע

מצד אחד ילדים אוהבים להתבונן בדברים המעוררים את הסקרנות שלהם. לשם כך מתנה כמו מנורת לילה לבה עם בועות שעווה צבעוניות, יכולה לעורר בהם את הסקרנות לגבי התפרצויות הרי געש. מצד שני, ילדים אוהבים מאוד גם לערוך ניסויים. אחת המתנות המגניבות היא שעון ולימון. באמצעות לימון, לוח אבץ וחוטי חשמל יוכלו הילדים לדעת מה התאריך והשעה. ואם זה לא מספיק יש מתנות נוספות כמו שעשועי בועות או ערכה לגידול קריסטלים שגם הם סוג של משחקים מדעיים.

 

מתקן האכלה לציפורים

אין יפה יותר מלצאת לגינה ולצפות בציפורים וכך ללמוד עליהם רבות. תוכלו לרכוש לילדיכם מתקן האכלה לציפורים המגיע עם משקפת חד עינית לצפייה ממרחק, משרוקית שתקרא לציפורים להגיע וחוברת עם הסברים. את המתקן חשוב למקם בגובה של כ-2 מטר על ענף ולמצוא מקום על מנת שהילדים יוכלו לערוך תצפית מבלי להבריח את הציפורים. בקשו מהילדים לאסוף זרעים והוסיפו לזה בוטנים או שקדים טחונים, חתיכת תפוח וקערית מים כדי שיכניסו למתקן. הם יוכלו לצפות בציפורים נודדות או בציפורים מקומיות בעיקר בין החודשים אוקטובר למאי. חשוב להקפיד על ניקיון המתקן.

 

מארזים בגדלים שונים

אולי תאהבו גם את