חיפוש

באילו מקרים נצטרך חוות דעת רפואיות משפטיות?

רשלנות רפואית, הערכות נכות לביטוח לאומי ומשרד הביטחון ועוד שורה ארוכה של מקרים מחייבים חוות דעת רפואית מבוססת. אבל איפה משיגים חוות דעת כאלה ומה היתרונות שלהן? הנה המדריך המלא. כל עורך דין מקצוע מבין את החשיבות של חוות דעת רפואיות משפטיות.

חוות דעת מן הסוג הזה חשובות, כי השופט הוא בדרך כלל לא איש מקצוע מתחום הרפואה והבריאות. אבל גם מחוץ לכותלי בית המשפט ובמהלך התנהלות מול מוסדות המדינה השונים, חוות דעת רפואית משפטית היא פחות או יותר הכלי היחיד שעומד לרשות עורך הדין והלקוחות שלו בדרך לביסוס הטענה המרכזית שלהם.

 

כל הסיבות להשתמש בחוות דעת רפואיות

היכרות עם המידע הקיים באתר אמין של פורום רופאים – חוות דעת רפואיות עוזרת להבין את החשיבות של הכלי הזה גם ברמה המשפטית. ראשית, צריך להשתמש בחוות דעת רפואית על מנת לבסס את הטענה המרכזית של המקרה וכדי להראות לשופט שיש גורמים אובייקטיביים שמסכימים איתה. שנית, עורך דין יכול וצריך להשתמש בחוות דעת כזו עוד לפני שהוא בונה את האסטרטגיה – כדי לדעת מה סיכויי ההצלחה שלו ובאיזה טענות להתמקד.

 

רשלנות רפואית וחוות דעת רפואית

המקרים השכיחים ביותר שבו אנחנו צריכים חוות דעת רפואית משפטית הם כמובן רשלנות רפואית. בשביל להוכיח רשלנות צריך להראות סטייה של הרופא מרמת הזהירות הסבירה, כמו גם קשר ברור בין הנזק שנגרם לניזוק לבין אותה סטייה לכאורה. אבל בגלל שלא לעורך הדין ולא לשופט יש את הכלים לבחון את התהליך הזה, הדבר החשוב ביותר הוא להשיג חוות דעת רפואית משפטית שתומכת בטענות השונות.

 

חוות דעת רפואית משפטית כדי לקבל אחוזי הנכות

אי אפשר לדבר על מקרים שונים שבהם נצטרך חוות דעת רפואיות משפטיות בלי להזכיר את ההתנהלות מול גופי המדינה. חוות דעת כזו עוזרת למשל כאשר צריכים להגיש מסמכים וטפסים על מנת לבצע הערכות נכות מול המוסד לביטוח לאומי, בעיקר אחרי שמקבלים זימון לוועדות רפואיות או אם רוצים להגיש ערעור על החלטה קודמת. לשם השוואה, מקרים אחרים שבהם משתמשים בחוות דעת רפואית משפטית הם אלו שבהם צריכים לבסס תביעה להערכת נכות מול משרד הביטחון.

 

כל אירוע רפואי – וחוות הדעת המשפטית שלו

החדשות הטובות הן שכיום עורכי דין יכולים להשיג חוות דעת רפואית, משפטית ומבוססת בכל תחום שבו הם בוחרים לייצג את הלקוחות שלהם. על קצה המזלג, ניתן למשל להזכיר חוות דעת שנכתבות עבור תחומים כגון רפואת שיניים, אורתופדיה, הריון, אונקולוגיה וכן הלאה.

כל מקרה הוא עולם ומלואו וחוות הדעת הרפואיות והמשפטיות נכתבות רק על בסיס מידע אמין ומדויק. בזכות חוות הדעת, לעורכי הדין יש כלי משפטי יעיל שמשמש אותם לאורך התהליך.

חוות דעת רפואית

אולי תאהבו גם את

כיצד נוכל לזהות אלכוהוליזם
כיצד נוכל לזהות אלכוהוליזם?

אלכוהוליזם, הידוע גם בשם הפרעת שימוש באלכוהול (AUD), הוא מצב כרוני ומתקדם המאופיין בצריכה מוגזמת ובלתי נשלטת של אלכוהול. זוהי הפרעה מורכבת המשפיעה על מיליוני

קראו עוד »