חיפוש

מחזור משכנתא – העמלות שאסור לשכוח לקחת בחשבון

קביעת תוכנית משכנתא היא הליך שצריך לעשות בכובד ראש מכיוון שמדובר על לקיחת הלוואה גדולה מאוד. במקרה ויש בעיה בתוכנית המשכנתא הנוכחית שלכם, אפשר לפתור בעיה זאת במקרים מסוימים על ידי לקיחת משכנתא נוספת וסגירת המשכנתא הקודמת בבת אחת. במדריך הקצר שלפניכם נסקור בקצרה את תחום מחזור המשכנתאות ואת העמלות שמשלמים על מחזר משכנתא. 

 

מחזור משכנתאות, הסבר קצר

מחזור משכנתאות הוא בעצם שילוב של שתי פעולות בפעולה אחת – לקיחת משכנתא חדשה והחזרת המשכנתא הישנה בבת אחת. חשוב לשים לב להבדל בין מחזור משכנתא למשכנתא הפוכה שנקראת לפעמים גם משכנתא לגיל השלישי.

משכנתא הפוכה היא לקיחת הלוואה על חשבון הבית הקיים שמוחזרת בבת אחת עם מכירת הבית. מחזור משכנתא היא לקיחת משכנתא חדשה בתנאים חדשים, בכדי להתאים את תנאי המשכנתא למצבו הכלכלי של לוקח המשכנתא.

 

איך מבצעים מחזור משכנתאות?

לקיחת משכנתאות יכולה להיעשות בצורה עצמאית או על ידי יועץ משכנתאות מוסמך. אם בחרתם לקחת את המשכנתא בצורה עצמאית, חשוב מאוד לשים לב לעמלות נוספות שעלולות להתווסף בעת לקיחת המשכנתא החדשה. אם לקחתם יועץ משכנתאות שיעזור לכם לבצע את מחזור המשכנתא, חלק מהתפקיד שלו הוא לבדוק את העמלות הנוספות, שעליכם יהיה לשלם בכדי למחזר את המשכנתא שלכם.

 

מתי כדאי לעשות מחזור משכנתא להקטנת ההחזר החודשי

במידה ואתם מתקשים לעמוד בהחזר החודשי של תשלום המשכנתא שלכם, מכיוון שההכנסות שלכם קטנו או שההוצאות שלכם גדלו בצורה משמעותית, אפשר להשתמש בהחזר משכנתא בכדי להקטין את סכום ההחזר החודשי שלכם. שימו לב, במקרה כזה בדרך כלל סכום ההחזר הכולל על הלוואה יעלה.

 

מתי כדאי לעשות מחזור משכנתא לשם קיצור זמן החזרת ההלוואה

במקרים שהמצב הכלכלי שלכם השתפר, כלומר שההכנסות שלכם עלו או שההוצאות ירדו בצורה משמעותית – אפשר לקחת משכנתא חדשה בכדי להעלות את סכום ההחזר החודשי שלכם ובכך להפחית את משך זמן החזר ההלוואה. במקרים כאלה סכום ההחזר הכולל בדרך כלל ירד. גם במקרים אלה חשוב מאוד לשים לב לעמלות נוספות, שעלולות לגרום לעסקה כולה להיות לא משתלמת.

 

עמלות על לקיחת מחזור משכנתא

העמלה הנפוצה ביותר שמשלמים בעת מחזור של משכנתא היא עמלת פירעון מוקדם. עמלה זאת נועדה בכדי לפצות את הבנק על הסכום של הריבית שהיה משולם אם ההלוואה הייתה מוחזרת בתשלום החודשי המקורי. במקרה של תשלום של הלוואה בבת אחת, העמלה של פירעון מוקדם יכולה להיות גבוהה מאוד ולגרום לעסקה כולה להיות לא משתלמת.

 

מחזור משכנתא – סיכום

מחזור משכנתא הוא בעצם לקיחת משכנתא חדשה והחזר של המשכנתא הישנה בבת אחת. ניתן להשתמש במחזור משכנתא בכדי להעלות או להוריד את הסכום החודשי שלוקח המשכנתא משלם. חשוב לשים לב לעמלת הפירעון המוקדם שעלולה להיות מושתת על מי שממחזר משכנתא.

משכנתא לגיל השלישי

אולי תאהבו גם את

מפתחות נייר ובית עץ
מה זה ביטוח משכנתא?

רבים המבקשים לקנות דירה וצריכים לקחת משכנתא, נתקלים בצורך לשלם עבור ביטוח משכנתא. ביטוח משכנתא הינו הערובה לבנק כי המשכנתא שלכם תשולם במלואה במידה ויקרה

קראו עוד »