חיפוש

מה היא הנהלת חשבונות כפולה?

אז אחרי זמן רב הגשמתם את החלום ופתחתם עסק קטן משלכם? קודם כל נברך אתכם, ונאחל לכם הצלחה. ועכשיו, כמו שבטח הבנתם, צריך להתחיל לעבוד. הרבה אנשים חושבים שכל העומס והבירוקרטיה הן לפני שפותחים את העסק, ומהרגע שבו העסק פתוח, אפשר להתחיל לרוץ.

האמת היא שהם טועים בגדול. ברגע שהעסק נפתח יש הרבה מאוד עניינים בירוקרטיים וחוקיים שצריך לטפל בהם, וצריך לעשות את זה כמה שיותר מהר. אז באנו לספר לכם היום על אחד הדברים האלה, שקשור לתחום ראיית החשבון.

 

מהי הנהלת חשבונות כפולה

כמו שאתם יודעים, כל עסק או חברה במדינת ישראל חייבים שכל המערכת הכלכלית שלהם תהיה תחת פיקוח והשגחה, וכמובן שיהיה תיעוד מלא של כל התנועות הכספיות. לזה אחראי רואה החשבון של העסק. אחת משיטות העבודה של רואה החשבון נקראות הנהלת חשבונות כפולה. בשיטה הזו רושמים כל אחת מהעסקאות שבוצעו, בשני מקומות שונים: אחד מהם כהוצאה (חובה), והשני כהכנסה (זכות).

בסופו של דבר, הסכום הכולל של כל הרישומים חייב להיות מאוזן. השיטה פותחה לפני כ- 500 שנה על ידי מתמטיקאי איטלקי בשם לוקה  פאצ'ולי. כך למשל, אם לקוח קנה מוצר מסוים, רושמים את זה כהכנסה לחברה וכהוצאה ללקוח.

הנהלת חשבונות כפולה

מה בעצם ההבדל בין הנהלת חשבונאות כפולה לחד צידית?

שיטת רישום נוספת של רואי חשבון היא השיטה החד צידית. בשיטה הזו עובדים בעיקר עסקים מאוד קטנים או עוסקים פטורים ממס. זוהי שיטה אינטואיטיבית ופשוטה, שאפילו לא דורשת טיפול של רואה חשבון מקצועי. השיטה עובדת כך: פשוט מתעדים את ההכנסות וההוצאות של העסק, בלי פירוט נרחב.

לא רושמים מהו אמצעי התשלום, או מה קרה אצל הלקוח או הבנק. הרעיון הוא פשוט מאוד: מעקב אחרי מאזן הרווח וההפסד של החברה. חשוב לדעת שישנם עסקים שחייבים על פי חוק לנהל הנהלת חשבונות כפולה, זה נקבע בדרך כלל על פי גודל המחזור השנתי, אך יש גם סוגי עסקים שחייבים לעבוד בשיטה הכפולה כמו תחנות דלק למשל.

הנהלת חשבונות כפולה

רואה חשבון מומלץ

אז אם אתם בדיוק מחפשים רואה חשבון, יש לנו מישהו מעולה עבורכם. משרד שחר פרילינג הוא משרד שעוסק בתחום עריכת דין וראיית חשבון כבר יותר מ- 20 שנה. מדובר על אחד המשרדים המובילים בתחום, שמקפיד לתת ללקוחות שלו שירות מקצועי ואמין.

אחד היתרונות הגדולים ביותר של המשרד הוא השילוב בין העולם הכלכלי של ראיית החשבון לעולם המשפטי, מה שיכול לחסוך לכם הרבה כאבי ראש וזמן: הכל נמצא במקום אחד. במשרד עובדים אנשי מקצוע מתחומים שונים, כך שאתם מבלים בו את כל החבילה.

 

סיכום

אם פתחתם עסק קטן, כדאי לברר בדיוק מהי שיטת הנהלת החשבונות שבה אתם צריכים לעבוד, ואם אתם מחפשים אנשי מקצוע – שחר פרילינג הוא הכתובת שלכם.

הנהלת חשבונות כפולה

אולי תאהבו גם את

העשרת משאבי אנוש
6 תפקידים מפתיעים של HR

מחלקת משאבי אנוש (HR) נתפסת לעיתים קרובות כמחלקה אדמיניסטרטיבית, האחראית על גיוס עובדים, ניהול משכורות וטיפול בבירוקרטיה. יחד עם זאת, תפקידה של מחלקת משאבי אנוש

קראו עוד »