חיפוש

מהם השלבים הנכונים בניקיון הבית

לניקיון יסודי של הבית יש שלבים שחייבים לבוא אחד אחרי השני על מנת שהניקיון יהיה אפקטיבי. קבלו את השלבים על פי הסדר הנכון.

 

שלב 1: סידור הבית

לפני שמתחילים לנקות קודם כל צריך לסדר את הבית ולהחזיר את החפצים למקומם. אם סיימתם לקפל את הכביסה הכניסו אותה לארונות הבגדים, הורידו את המצעים הישנים והמגבות המשומשות והפעילו בינתיים את מכונת הכביסה, שטפו את הכלים והניחו בארונות כלים יבשים, סדרו את הנעליים במגירות, את הצעצועים על המדפים ופנו כל מה שיכול להפריע לכם לצורך ניקוי הבית. בשלב זה כל מה שלא צריך דאגו לאסוף לאשפה והשליכו אותה לפח מחוץ לבית. אל תשמרו דברים שאתם לא עושים בהם שימוש אלא אם מדובר על פריטים סנטימנטליים.

 

שלב 2: ניקוי האבק

לאחר שהבית מסודר יותר קל לנקות את האבק בכל חדר וחדר. בסלון נקו את פינת האוכל, השולחן, הכיסאות והמזנון. נקו את המסגרות מסביב לתמונות ואת מפסקי החשמל, במטבח נקו את ארונות המטבח, המשטחים והמקרר ובחדרי השינה את המדפים ויתר הריהוט. בעת ניקוי יסודי מומלץ לנקות באמצעות שואב אבק את המסילות בחלונות, את הספות וכמובן את השטיחים ולגלגל כדי שלא יפריעו לשטיפה.

 

שלב 3: ניקוי של הדלתות והחלונות

בבתים עם ילדים יש להקפיד על ניקוי הדלתות פעם בשבוע ובדרך כלל מספיק אחת לחודש לנקות אותן ואת החלונות, אלא אם היו סופות אבק. הניקוי של הדלתות עם מטלית לחה יהיה משני צדיה כולל הידיות והמנעולים, את החלונות והרשתות יש להוריד, לשטוף במים ולנגב היטב. יש להעביר מטלית לחה בתוך המסילות ולנקות את המשקופים והתריסים.

 

שלב 4: ניקוי השירותים וחדר הרחצה

שני חדרים אלו הם החדרים הקריטיים מבחינת הניקיון. ישנם בתים בהם מנקים מדי יום את האסלות באקונומיקה. ניקוי של חדר הרחצה יכלול שפשוף של החרסינות, הסרת האבנית במקומות מועדים לפורענות כמו ברזים, כיורים וראש הטוש, ניקוי האמבטיה, ארונות האמבטיה והמראות. כמובן ניקוי המראות בכל הבית באמצעות תרסיס ונייר סופג יסירו את הכתמים ויבריקו אותן.

 

שלב 5: ניקוי של הרצפה

לאחר שהרמת את רוב הריהוט והחפצים מהרצפה, שאבתם וטיפלתם בכל היתר הגיע הזמן לדאוג לרצפה. טאטאו אותה היטב ואספו ביעה לפח. לאחר מכן הכינו דלי עם מים ונוזל ניקוי והכניסו לתוכו סחבה נקייה. נקו כל חדר לחוד כאשר אתם משפשפים את הרצפה עם הסחבה בכל הפינות. לאחר מן גרפו את המים לכיוון חדר האמבטיה והקפידו לא לסתום את דרכי הניקוז. סחטו את הסחבה היטב ויבשו את הרצפה בניגוב מצד לצד ואחר כך עברו לחדר הבא. חשוב לפתוח את החלונות כדי לאוורר את הבית ולייבש את הרצפה מהר. לסיכום, חברת ניקיון תוכל לעשות את כל העבודה הקשה הזו במקומכם אז מדוע לחכות.

מנקה

 

אולי תאהבו גם את