חיפוש

למה עושים סקר סיכונים בתחום אבטחת המידע בחברות גדולות

אבטחת סייבר מתקיימת בכמה שיטות אשר כולן מתמקדות בהערכת סיכוני האבטחה וההגנה על ארגונים וחברות מבני פורצים ותוקפי סייבר. כיום חברות גדולות מוצאות עצמן מבצעות חלק גדול מאוד מתהלכי העסקים שלהן על טכנולוגיות האינטרנט מה שהופך את היכול להגן על המידע שנחלק ברשת לחשוב מאוד. אבטחת מידע והגנת הסייבר הופכת לעיקרית יותר ויותר כחלק מאבטחתן של חברות וארגונים שונים. במאמר זה נלמד מדוע מתבצע סקר סיכונים ומהם יתרונותיו?

 

מהו סקר סיכונים בתחום אבטחת המידע?

סקר סיכונים אבטחת מידע מהווה חלק עיקרי וחשוב כלק מתהליך בדיקות האבטחת, המידע והסייבר המתבצעים על ידי חברות אבטחה. בסקר מתבצעת הערכת סיכוני האבטחה של המערכת הנבדקת באותן חברות או ארגונים. מטרתו של סקר זה היא לגלות מהן נקודות התורפה ונקודות הפריצה במערכות האבטחה של אותן חברות וכיצד ניתן להתגבר עליהן. סקר זה מאפשר לאותן חברות להעריך את סיכוני האבטחה ולבדוק האם הם נגרמים מחוסר ציות של הוראות אבטחה הקיימות במערכת האבטחה של החברה.

 

כיצד מתבצע סקר סיכונים?

סקר סיכונים מתבצע במספר פלטפורמות, ניתן לבצע את אותם סקרים על ידי מבדקי חדירה המדמים התקפה על מערכות האטבחה וכך מגלים מהן נקודות התורפה של מערכת האבטחה של אותן חברות. ניתן לבצע סקר אבטחת מידע תפעולי על ידי סקירת מערכות ההגנה על נתוני החברה, סקירת התשתיות המגינות על הרשת, התנהלות מערכות זיהוי ואימות המשתמשים וסקירתם סביבתם. בתום התהליך יופק דו"ח עם המלצות ומסקנות העולות מהבדיקה וכך ניתן יהיה להתאים את טיפול האבטחה הרצוי.

 

מהם יתרונות הסקר?

לסקר סיכונים ישנם יתרונות רבים אשר בראש ובראשונה אותו סקר מאפשר למצוא פתרונות מתקדמים בתחום הגנת הרשת המאפשרות להיטמע ברשת ולנטר את תעבורת הרשת כולל אכיפת מדיניות האבטחה של אותו ארגון נבדק. בנוסף אותם פתרונות כוללים גם מערכות אבטחה משלימות המנתחות את המידע המצטבר ומפיקות למנהלי הרשת ד"וחות במידה ומתגלים סיכונים. כמו שציינו, הסקר מסייע באיתור נקודות תורפה ומזהה אלו חלקים במערך האבטחה חלשים ופגיעים וכיצד ניתן לפתור את אותם איומי אבטחה.

 

מהם אותם נהלי אבטחה?

אותם נהלי אבטחה מהווים את החלק העיקרי בשמירת אבטחת המידע ובהם נקבעים כללים והנחיות של מדיניות אבטחה ומאפשרים יישום בקרות ומנגנוני הגנה הפחיתים את האיומים ונקודות התורפה.

 לסיכום: מניעת הסיכונים היא הדרך הטובה ביותר להתמודד עם אותם אתגרי אבטחה אשר צפים בשנים האחרונות. אירוע סייבר יכול להיות אחד הסיכונים הגבוהים עבור חברה או ארגון ועל כן רצוי לבצע בדיקות אבטחה מפעם לפעם בהתאם לשינויים ולהתחדשות העולם המקוון המתפתח עם השנים. רצוי לבדוק את הליקויים הקיימים, אם יש, ולטפל בהם לפני שהם מהווים פתח ל "האקרים" ברשת. סקרי סיכוני סייבר היא הדרך הטובה ביותר לבדוק זאת כיוון שהבדיקה שנעשית היא יסודית ומקיפה ומאפשרת לגלות נקודות חולשה.

חברות

אולי תאהבו גם את