חיפוש

כל מה שצריך לדעת על סתימות

אין הרבה מילים שיוכלו להסביר במדויק את תחושת התסכול שבה אנו מצויים כאשר אנו נתקלים בסתימה בבית, ובייחוד כאשר מדובר על סתימה בשירותים שעלולה לגרום למים שבאסלה לעלות על גדותיהם. כיצד יכולות להיגרם סתימות בבית, ומה ניתן לעשות ברגע שנתקלים בסתימה?

 

מהן הסיבות הנפוצות להתרחשותן של סתימות?

לצערנו הרב, סביר להניח שרובנו נתקלנו במצב של סתימה בבית. ישנם גורמים רבים שיכולים לגרום להיווצרותן של סתימות, והם תלויים רבות במיקום הסתימה. למשל, כאשר מדובר על סתימה בשירותים, הגורמים הנפוצים להיווצרות הסתימה היא הצטברות של מגבונים, טמפונים, תחבושות היגייניות, חיתולים או כל אלמנט אחר שאינו מתאים למעבר בשירותים (אלא יש לזרוק אלמנטים אלו לפח האשפה).

דוגמה נוספת היא סתימה בכיור המטבח, שיכולה להיגרם כתוצאה מהצטברות של שאריות מזון ושומנים שונים על דפנות צינורות המים שבכיור, אשר חוסמים את מעבר המים הרגיל בכיור וגורמים לסתימה.

 

מדוע ישנה חשיבות רבה בפתיחת הסתימה מוקדם ככל האפשר?

עובדה חשובה שכדאי לדעת על סתימות היא שהן הולכות ונהיות מורכבות יותר לפתיחה ככל שחולף הזמן, וכך יכולות גם לגרום לנזקים רבים יותר. אי לכך, חשוב מאוד לטפל בסתימה ברגע שמגלים אותה – בין אם באופן עצמאי במידה ומדובר בסתימה קלה, ובין אם על ידי איש מקצוע אם ניסיון הטיפול העצמאי לא צלח.

 

האם ניתן לטפל בסתימה בבית באופן עצמאי?

במידה והינכם סבורים שמדובר בסתימה קלה בלבד, ויש ברשותכם את המכשירים הביתיים המתאימים שיכולים לשחרר סתימות (כמו למשל פומפה, מסירי שומנים למיניהם או צינורות ברזל), תוכלו לנסות ולפתוח את הסתימה בכוחות עצמכם.

במידה וניסיון ההתמודדות העצמאי עם הסתימה לא צולח, ואתם נוכחים לגלות שפתיחת הסתימה מורכבת מכפי שחשבתם בהתחלה, מומלץ לא לבזבז זמן בניסיונות חוזרים – ולהתקשר אל איש מקצוע שיידע לטפל בסתימה במהירות וביעילות.

 

כיצד אינסטלטור מקצועי יוכל לטפל בסתימה ביעילות?

אינסטלטור הוא איש המקצוע שמנוסה והמימון ביותר בכל הקשור לפתיחת סתימות בבית, והוא אמור להיות האדם הראשון שאליו אתם מתקשרים במידה וגיליתם סתימה בבית. לאינסטלטור יש את המכשירים המקצועיים שיוכלו לפתוח כל סתימה ביעילות ובצורה אפקטיבית יותר ממכשירים ביתיים (כמו למשל מכשיר ביובית, שימוש במצלמות וברובוטים על מנת לדעת מה מתרחש בתוך מערכת הביוב וכיצד ניתן לשחרר את הסתימה בצורה האפקטיבית ביותר, שימוש בדיזה, בראש חיתוך ועוד).

כפי שניתן להיווכח, עבודתו של האינסטלטור דורשת ממנו הבנה מעמיקה במערכות האינסטלציה בבית, על מנת לתקן כל תקלה בהן בצורה היעילה והאיכותית ביותר. כיוון שמדובר במערכות מורכבות ורגישות למגע, ישנו צורך בתיקון של בעל מקצוע על מנת למנוע נזקים משניים כתוצאה מניסיונות תיקון של אנשים שאינם אנשי מקצוע. האינסטלטור ישחרר את הסתימה בצורה האיכותית ביותר, ויוכל להחזיר את המצב לקדמותו במהירות!

 

שרברב

אולי תאהבו גם את

העשרת משאבי אנוש
6 תפקידים מפתיעים של HR

מחלקת משאבי אנוש (HR) נתפסת לעיתים קרובות כמחלקה אדמיניסטרטיבית, האחראית על גיוס עובדים, ניהול משכורות וטיפול בבירוקרטיה. יחד עם זאת, תפקידה של מחלקת משאבי אנוש

קראו עוד »