חיפוש

ייעוץ משפטי על נזילה

נזילה עלולה לגרום נזקים בלתי הפיכים לרכוש, לציוד, למבנה ולאיכות החיים. אבל האם אפשר לתבוע את האחראי ועם מי כדאי להתייעץ בכל מקרה של דילמה והתלבטות? הנה כל התשובות נזילת מים עלולה להתרחש בכל מבנה שיש בו צנרת. בגלל שצנרת מים היא חלק בלתי נפרד מהחיים שלנו גם בבית, גם בעבודה וגם במוסדות ציבור, המשמעות היא שהסיכון לסבול מנזילות הרבה יותר גדול מכפי שנהוג לחשוב.

כמו כן, מלבד עוגמת הנפש הנזילה גם עלולה לגרום נזקים בלתי הפיכים לרכוש, לציוד האישי, למבנה ולאיכות החיים. החדשות הטובות הן שניתן במסגרת דיני נזיקין להטיל את גובה הפיצוי על האחראי לנזילה. אבל בשביל לעשות את זה, צריך להתייעץ עם איש מקצוע כגון עורך דין שי סולטן ובעיקר לדעת מה לשאול אותו לגבי הסוגייה.

 

מתי אפשר לתבוע בגלל נזילה?

המטרה של ייעוץ משפטי היא לסייע לנו להבין מתי בכלל אפשר לתבוע בגלל נזילה. קודם כל, אפשרות כזו רלוונטית אם למשל קונים דירה חדשה מקבלן וכבר בתקופה הראשונה שבה היא עדיין נמצאת תחת האחריות שלו – מופיעות נזילות גלויות או סמויות בתקרה, בריצוף, בקירות או בכל מקום אחר בבית. במקרים כאלה, משתמשים בשירותי בדק בית כדי להוכיח את הקשר בין הנזילה לבין רשלנות של הקבלן ומקבלים ייעוץ משפטי לגבי הגשת תביעה.

מקרים מורכבים יותר הם אלו שבהם הנזילה מגיעה מדירה אחרת אבל גורמת נזקים בבית שלנו. זה יכול להיות רלוונטי בהמון סוגי בתים, כמו למשל דו משפחתי, שכנים בבתים צמודי קרקע וכמובן דירות בבנייני מגורים משותפים. בכל אחד מהמקרים האלה, צריך לבדוק מה מידת האחריות של בעלי הדירה שבה התחילה הנזילה על הנזק והאם היו לו את הכלים למנוע אותה מראש.

 

איך יודעים שמדובר בנזילה?

האמת היא שהשלב של ייעוץ משפטי לגבי נזילות מים מגיע רק אחרי שמוודאים שאכן מדובר בסוג כזה של בעיה. בהרבה מאוד מקרים הרטיבות נגרמת בגלל בעיות איטום או בידוד, לכן את האחריות צריך להטיל על גורמים אחרים לגמרי. אבל אם רוצים לוודא שמדובר בנזילה, אפשר להתקרב ולנסות לשמוע את רחשי המים מהצנרת. כמו כן, נזילה לרוב תגיע עם חשבון מים מנופח שאין לו שום הסבר אחר הגיוני.

 

החשיבות של התייעצות עם עורך דין

ייעוץ משפטי הוא תמיד הדרך הכי טובה לבחון כל מקרה לגופו על מנת להתנהל באופן החוקי, היעיל והמשתלם ביותר. באמצעות ייעוץ משפטי ניתן לא רק לדעת את מי לתבוע בגין כל סוג של נזילה, אלא גם להשיג פיצוי כספי שיסייע להתמודד עם הנזק. בזכות היבטים כאלה של ייעוץ משפטי, כדאי גם לאנשים פרטיים להכיר את היתרונות ולהשתמש בו במידה ומופיעה נזילה בדירה החדשה או הישנה.

התייעצות עם עורך דין

אולי תאהבו גם את

שמן לו
מה חשוב לדעת על חוק מע"מ?

מערכת מס היא מערכת שמפעילה מדינה מסוימת לצורך גביית מס מהאזרחים שלה. גם מדינת ישראל, כמו שאר המדינות המערביות בעולם, מפעילה מערכת מס, הכוללת את

קראו עוד »