Search

מה החשיבות של ניקיון ציוד המחשבים במשרד

ניקיון הוא מושג מעורפל, ולרוב כולל בתוכו שלל דרכים לשמירה על הסביבה שלנו, ועל הציוד שבידינו.

כאשר אנו מעלים את נושא ניקיון המחשבים, אנו לא מדברים על ניקיון היסטוריית גלישה ופינוי מקום כמובן (למרות שמדובר בהליך חשוב לא פחות), אלא על ניקיון הציוד המכני עצמו.

ניקיון המחשב יכול להאריך את חייו, ובוודאי לשמור על המשתמשים מפני שלל חיידקים הזוכים במגורים החינמיים על חשבון המקלדת שלנו.

חברות רבות כיום נעזרות במחשבים עליהם נמצאים חומרים קריטיים להתנהלות המשרד. ציוד זה עומד על שווי של עשרות אלפי שקלים, והמידע בו יקר לאין ערוך. לכן, כשאנו מדברים על ניקיון משרדים בשעות הערב המאוחרות, בזמן שהעובדים כבר בבית, אנו כוללים גם את הציוד הכה חשוב הזה. חברות רבות משתמשות בשירותי ניקיון לצרכי ניקיון משרדם, ולכן קל למצוא חברות ניקיון למשרדי עורכי דין, קבלת קהל וארגונים נוספים באזור המרכז, העוסקות בין היתר בניקוי מחשבים. אך לפני שתזמינו חברת ניקיון שתעזור לכם לשמור על משרד מבריק ונעים לסובבים, חשוב לשים לב כיצד להתייחס לציוד המחשבים היקר שלנו, ובתקווה להעביר זאת הלאה לעובדינו.

 

היסטוריה בקטנה

המילה באג, המייצגת תקלה הקשורה למחשבים, במקור הגיעה בעקבות בעיה שהתרחשה באחד המחשבים הראשונים ב- 1947. כאשר ניגשה גרייס הופר, טכנאית מחשבים בחיל הים האמריקאי, לבדוק מה הבעיה עם המחשב, גילתה כי מדובר בחרק אשר נכנס אל תוך המערכת ויצר את התקלה. מאז ועד היום המילה באג משומשת בשלל שפות, ומלמדת אותנו כי כבר משחר היווסדותם של המחשבים, יש צורך בשמירה בסיסית על ניקיון בקרבם. לכן, ריכזנו לכם מספר נקודות אליהן חשוב להתייחס על מנת לשמור על ציוד יקר ערך זה.

 

חיטוי נוזלי

ניקיון וחיטוי מחשבים חייב להיעשות בצורה עדינה ועם חומרים מתאימים. שימוש בחומר נוזלי בצורה לא נכונה עלול לפגוע קשות במחשב, ואף להרוס אותו באופן מוחלט. עם זאת, אין מנוס, על המחשב והמקלדת שלנו מצטברים חיידקים רבים, פירורים ואבק, אותם חשוב מאד לנקות על מנת לשמור על הציוד כפי שהיה ביום שנקנה. במידה ואנו נמנעים מניקוי יסודי של מכשירים אלו, חוסר ההיגיינה עלול לפגוע בציוד עצמו ואף בנו, בייחוד כאשר מדובר במשרד עמוס, ומספר אנשים אשר ניגשים לאיזור המחשב. אנו ממליצים להיוועץ בבעל מקצוע בכל הנוגע לחומרים איתם מתבצע ניקוי המחשב שלכם, וזאת כמובן בהיעדר חברת ניקיון.

 

ניקיון מקלדת ועכבר

חברות ניקיון רבות מתעסקות בניקוי ציוד מחשבים ובעלות ניסיון רב בכך. ניקוי זה בעיקרו כולל את המסך עצמו של המחשב, ובנוסף את המקלדת והעכבר שלצידו. ניקוי המקלדת והעכבר הם הקריטיים ביותר למניעת הצטברות חיידקים והם אלו המתלכלכים באופן קבוע מדיי יום, לאור המגע שלהם עם הידיים שלנו. מתוך כך, חשוב לדאוג בסוף היום לניקיון כללי של ציוד זה, ואף לשים לב ולהשתדל להימנע מאכילה בקרבת סביבת העבודה שלכם ושל המחשב.

 

ניקיון המעבד

את פירוט חלקיו הפנימיים של המחשב נחסוך לכם בתיאור זה, אך למרות זאת נתייחס לעובדה כי מחשבים נוטים להתחמם, ואפילו מאד. את החום לרוב מפנה המחשב בעזרת מאווררים המותקנים בתוכו, ובכך נשמרת רמת טמפרטורה סבירה והמחשב ממשיך לעבוד. במידה של חוסר ניקיון מתמשך בחלקים אלו, על המאווררים ושאר חלקיו הפנימיים של המחשב מצטבר אבק בכמות גדולה מאד, המאט את המאוורר וסותם את המחשב. כתוצאה מכך מחשבים מתחממים ועלולים להפסיק לתפקד. אמנם ניקיון אבק נשמע לנו כמו דבר פשוט שניתן לפתור, אך נציין שיש לדעת היטב מהם הרכיבים אותם אתם מנקים, על מנת שלא לפגוע בהם בטעות.

 

למה להסדיר ניקיון בשעות הערב

לאחר שכל העובדים עוזבים את המשרד, אחרי יום ארוך של עבודה ולעיתים אף קבלת קהל, המשרד עוד חיי ובועט. אינספור יצורים מיקרוסקופיים מכסים כל משטח אתו באו אנשים במגע, ואם היה ביכולתנו לחזות בחלל המשרד דרך מיקרוסקופ, בוודאי היינו נבהלים נורא. לכן, אנו ממליצים לבחור דרך או חברה אשר יעזרו בשמירה על ניקיון בשעות הערב, לאחר שהעובדים לא נמצאים במשרד. ניקיון בשעות מאוחרות אלו יעזור לנו להגיע לכל נקודת ללא הפרעה כלשהי לאחד הצדדים, הן עובדי הניקיון והן עובדי החברה.

באמצעות שמירה על נקודות פשוטות אלה ולקיחתן בחשבון, ניתן להעלות את רמת הפרודוקטיביות במשרד, למנוע הוצאות מיותרות על ציוד שיכל להחזיק זמן רב, ובכך למנוע עוגמת נפש. חשוב להבין שמעבר לנראות המשרד ,והרושם הראשוני אותו חווים לקוחות בהגיעם, יש אספקט חשוב של מוסר ושמירה על בריאות הצוות השוהה במקום. מנקודת מבט זו, נמליץ להיעזר בחברת ניקיון בעלת ותק בכל הנוגע להתעסקות במחשבים וציוד מסוג זה.

 

שולחן מחשב

אולי תאהבו גם את

חדר נקי
מה הוא חדר נקי?

בתור מתבגרים, ההורים של רובנו היו מתלוננים שהחדר שלנו מטונף ומבולגן. אולם, אם היינו מראים להם מה הם הקריטריונים הנדרשים על מנת לעמוד בהגדרה המדעית

קראו עוד »