חיפוש

האם תזונה טבעית מתאימה לכל גזעי הכלבים?

בשנים האחרונות התפתח טרנד של האכלת כלבים במזון טבעי. בניגוד למזון הרגיל של הכלבים שהוא מזון מעובד, המזון הטבעי נועד לחקות את המזון הגולמי שאותו הכלבים היו אוכלים בטבע. יש לא מעט מצדדים בתזונה טבעית עבור כלבים, אך מנגד יש גם לא מעט מתנגדים לשיטה הזו. כאן נעזור לכם להבין האם התזונה הזו מומלצת עבור הכלב שיש לכם.

 

תזונה טבעית

תזונה טבעית לכלבים היא שיטת הזנה אחרת. בניגוד לאוכל הקלאסי שאנחנו רגילים לראות בחנויות, התזונה הטבעית דומה יותר לאוכל שאנחנו אוכלים. התזונה הטבעית של כלבים מכילה כמובן בשר, דגים אבל גם פירות וירקות. כיום יש יצרניות שהחלו לשווק תזונה טבעית לכלבים, מה שמעלה את השאלה האם התזונה הזו מתאימה לכל גזע כלבים באשר הוא.

אם תרצו לדעת עוד על תזונה של כלבים, הכנסו לאתר הכלבלב שלי למידע נוסף, אבל בינתיים הנה כמה דברים שכדאי לדעת על ההתאמה של התזונה הזו לגזעי כלבים מסוגים שונים.

גזעי כלבים

אבות המזון

לכל גזע כלבים, יש כמות מסוימת של אבון מזון שהוא צריך לאכול בכל יום כדי לשמור על הבריאות שלו. בניגוד לאוכל הרגיל לכלבים שבו אנחנו יכולים לדעת בדיוק מה הוא מכיל, בכל הנוגע למזון טבעי לעיתים המינונים עלולים להיות לא מדויקים. הדבר הזה יכול להיות מזיק מאוד לכלב שלכם, במיוחד בגיל צעיר. לכן, לפחות בשלב הראשון ההמלצה של המומחים היא ללכת על תזונה רגילה.

 

צורת האכילה

המזון הטבעי כמובן מעובד פחות מאשר המזון הרגיל. אצל בני אדם זה נתון חיובי, אבל בקרב כלבים זה עלול לגרום לבעיות לעיסה ועיכול. הכלבים לא תמיד יודעים להתמודד עם אוכל בצורתו הגולמית, ולכן לפני שנותנים להם את המזון הזה כדי לוודא שהם מסוגלים ללעוס ולעכל אותו. ככל שלכלב שלכם יש מערכת עיכול רגישה יותר, כך התזונה הטבעית יכולה פחות להתאים לו.

גזעי כלבים

מחיר

נתון נוסף שכדאי לקחת בחשבון בלי קשר ליעילות של שיטת התזונה הטבעית הוא המחיר שלה. מזון טבעי לכלבים נחשב ליקר הרבה יותר מאשר מזון רגיל, וככל שהכלב שלכם אוכל יותר הפערים הללו יהיו משמעותיים יותר. בהקשר של גזעי כלבים, גזעים כמו מלינואה, פיטבול, רועה גרמני ועוד כלבים גדולים הם כלבים שזקוקים לכמות גדולה של אוכל, ולא כדאי לתת להם מזון טבעי לאור המחיר.

 

לסיכום

תזונה טבעית לכלבים הפכה לטרנד חם. עם זאת, בקהילה המחקרית יש לטרנד הזה לא מעט מתנגדים, בשל העובדה שלא תמיד תזונה כזו יכולה לספק לכלב את כל מה שהוא צריך. בנוסף, יש כיום לא מעט מותגים של אוכל יבש לכלבים שמייצרים מזון באיכות גבוהה. אם לכלב שלכם יש בעיות בריאות, לא מומלץ לנסות עליו תזונה טבעית. קחו בחשבון גם את המחיר שתעלה לכם תזונה כזו.

גזעי כלבים

אולי תאהבו גם את