חיפוש

האם צריך עורך דין בתביעת ביטוח?

תביעת הביטוח היא פעולה אפופת מסתורין ולעיתים לא ברור איך מתאונה מגיעים לקבל כסף, אם כך – האם חובה לשלב עורך דין בתביעה?

 

אחד השירותים הטובים והיעילים ביותר שמציעה המדינה לכל אזרח ישראלי היא מציאת ביטוחים כפולים עם הר הביטוח, בעצם פלטפורמה בה מזינים פרטים ומקבלים פירוט על כל הביטוחים שאתם משלמים בזמן זה על מנת לבטל ביטוחים כפולים ובעצם למנוע הוצאות מיותרות. הפעלת הביטוח במקרה שעברתם תאונה או פגיעה רפואית מתבצעת על ידי הגשת תביעה לחברת הביטוח. ישנן תביעות מסובכות וכאלה שמדובר רק בלחיצת כפתור, להלן פירוט על שילוב עורך דין בתביעות ביטוח.

 

תביעת הביטוח

למרות שמה של פעולה זאת לרוב לא באמת מדובר בהגשת תביעה כמו שמילה זאת מצטיירת לכם בראש. בעצם מדובר בהגשה של הרבה טפסים ודוחות באופן אינטרנטי לחברת הביטוח הרלוונטית למקרה עליו אתם מבקשים לקבל פיצויים ולהרוויח את מה שמגיע לכם. לא תמיד בכך מסתכם הדבר ונושא הפנייה לביטוח עלול להתדרדר לתביעות רציניות בבית משפט, בשלב זה אין מה להסס ולפנות מיד לעורך דין לקבלת שירות מתאים.

 

ביטוח רכב

הפעלתו של ביטוח הרכב היא די פשוטה, בעצם מדובר בהגשת טפסים על פי המפורט באתר החברה וקבלת הפיצוי המתאים. מכיוון שתאונת דרכים היא עסק מאוד מורכב, גם אם מדובר בפגיעה קטנה בפגוש ובטח אם מדובר בתאונת פגע וברח, הרבה פעמים כן מומלץ לשכור עורך דין על מנת למצות את מה שמגיע לכם. במקרים רבים יש להגיע לבית משפט על מנת לקבוע מי האשם בתאונה וכמה כסף מגיע לכם בעקבות הפגיעה הן הפיזית ברכב והן הגופנית שספגתם בעקבות התאונה.

 

ביטוח רכוש

פוליסה זאת מתייחסת בדרך כלל לנכסים ולרכוש אשר נמצא בתוך הנכס כך שלרוב הפעלת הביטוח תהיה במקרה של גניבה או שריפה של הרכוש. מקרים אלה אמנם נדירים אך כאשר קורים יש הרבה מסתורין סביב נסיבות המקרה ולעיתים גם סביב האשמים. בגלל המורכבות של מקרים מסוג זה כדאי מאוד לשלב עורך דין בתביעה כדי לנסות להשיג את כל מה שמגיע לכם ולא רק את המינימום.

 

ביטוח לאומי

הביטוח המוכר ביותר שהוא במקרה גם ביטוח חובה הוא ביטוח לאומי אשר תפגשו אותו במגוון רחב של פיצויים כספיים. במידה ואתם בסך הכל מגישים תביעה לאבטלה בעקבות הליך פיטורים נורמטיבי אין צורך בשילוב עורך דין אך במקרים של התעסקות עם אחוזי נכות, תאונות עבודה ותאונות מסתוריות באופן כללי שילוב עורך דין יכול להשיג לכם הרבה כסף והטבות אשר מגיעות לכם אך נדרשת השקעה והבנה מקצועית כדי להשיגם.

 

תביעת הביטוח יכולה להיות מאוד מסובכת או גם מאוד פשוטה, לרוב כן מומלץ לשכור עורך דין על מנת לקבל את כל מה שמגיע לכם.

 

תביעת ביטוח

אולי תאהבו גם את

כספים אבודים - מה זה ואיך מקבלים אותם חזרה
כספים אבודים – מה זה ואיך מקבלים אותם חזרה?

המושג "כסף אבוד" מתייחס לכספים שלא נתבעו או נשכחו עם הזמן, לרוב כתוצאה מחוסר מודעות או אי תביעת זכויות. כספים אלו יכולים לכלול חשבונות בנק רדומים, קרנות פנסיה שלא נתבעו, פוליסות ביטוח לא פעילות ונכסים פיננסיים אחרים   החשיבות של השבת כספים אבודים החזרת השליטה על כספים אבודים היא חיונית מכיוון שהם יכולים להשפיע באופן משמעותי על הבריאות הפיננסית של האדם ועל התכנון העתידי. מנגנונים שונים קיימים כדי לסייע לאנשים להחזיר את הכספים האבודים הללו, תוך הבטחה שהם נתבעים בצדק או מנוהלים כראוי.   הר הביטוח אחד המשאבים העיקריים להשבת כספים אבודים בישראל הוא אתר משרד האוצר המכונה "הר הביטוח". פלטפורמה מקוונת זו מספקת מסד נתונים מקיף, שבו אנשים יכולים לחפש נכסים פיננסיים שלא נתבעו, על שמם או על שמם של קרוביהם. האתר כולל סוגים שונים של קרנות הקשורות לביטוח כגון פוליסות ביטוח חיים, חיסכון פנסיוני ומוצרים פיננסיים נלווים נוספים. על ידי הזנת פרטים אישיים, משתמשים יכולים לגלות במהירות אם יש נכסים פיננסיים רשומים על שמם, שאולי לא

קראו עוד »
כפל ביטוח
איך למנוע כפל ביטוחים?

ביטוח הוא מוצר פיננסי, המעניק הגנה כלכלית ושקט נפשי בעת צרה. יחד עם זאת, חשוב לשים לב לנושא של כפל ביטוחים, שעלול להוביל להוצאות מיותרות.

קראו עוד »