חיפוש

האם מחמם מים בגז עדיף על מחמם מים חשמלי?

אורך החיים הסטנדרטי של דוד מים חמים נע בדרך כלל בין 8 ל-15 שנים. בהקשר זה, זה רק טבעי שיגיע הזמן שבו תצטרכו להחליף אותו. ברגע שתתחילו לחקור גופי חימום חדשים, תידרשו לבחור אם ברצונכם לרכוש מחמם מים בגז לעומת חשמל.

למרות שרוב בעלי הבתים ימשכו את סוג דוד המים שהיה להם בעבר, ייתכן שאתם מפספסים מערכת מים חמים המתאימה ביותר לבית שלכם. כדי לעזור לכם לבחור סוג של מערכת מים חמים, ריכזנו עבורכם מידע חיוני, אודות מחממי מים חשמליים וגם מחממי מים בגז.

 

מחמם מים חשמלי

מחמם מים חשמלי הוא מיכל המחמם מים באמצעות מוטות חימום חשמליים במתח גבוה העוברים אנכית במיכל. המים מחוממים החל ממרכז המיכל, מקרינים החוצה.

האם מחמם מים בגז עדיף על מחמם מים חשמלי?

מחמם מים בגז

מחמם מים בגז הוא מיכל המחמם מים ממבער גז הממוקם בתחתית המיכל. מים חמים מתחילים בתחתית ועולים כלפי מעלה, שם הם נשאבים מהחלק העליון על ידי צינור פריקה.

 

יעילות

אם אתם משווים את היעילות של מחמם מים חשמלי לעומת מחמם מים בגז, מחממי חשמל הם יעילים יותר. למרות שמחממי מים חמים בגז הם פחות יקרים להפעלה חודשית בשל העלות הנמוכה של הגז הטבעי – דוד גז משתמש ביותר אנרגיה כדי לפעול ומשחרר פסולת לסביבה. תוצר הלוואי של הגז לוקח איתו חלק מהחום, מה שהופך אותו פחות יעיל ממחממי מים חשמליים.

 

מחמם מים בגז יתרונות וחסרונות

כעת נפנה לסקור את היתרונות והחסרונות העיקריים של מחמם מים בגז.

האם מחמם מים בגז עדיף על מחמם מים חשמלי?

יתרונות

מחמם מים בגז יכול לחמם מים במהירות. בנוסף לכך עלויות התפעול של מחמם גז נמוכות יותר מאשר בדגמים חשמליים. הוא מאפשר לכם לחסוך בהוצאות על אנרגיה, ופועל גם בזמן הפסקות חשמל.

 

חסרונות

לא בכל הבתים יש חיבור מתאים לגז. בהשוואה למחם חשמלי, מחמם מים בגז פחות בטוח מדגמים חשמליים, וכולל פעולה מלוכלכת יותר. בנוסף לכך, מגוון הגדלים קטן יותר, אורך חיים של מחממי מים בגז קצר יותר מאשר חשמלי. חימום מים באמצעות גז פחות יעיל מאשר חשמל ולפעמים נדרשת הדלקה מחדש של המחמם.

 

מה עדיף לכם?

מחממי מים בגז תופסים את הטווח האמצעי להשפעה סביבתית. גז אף פעם לא רע כמו חשמל שמסופק על ידי תחנות פחם, אבל אף פעם לא טוב כמו חשמל שמגיע מהרוח או השמש. גז הוא דלק מאובנים שאינו מתחדש.

בעוד שגז נחשב מזמן לסוג חשמל נקי יותר מחשמל, לאחרונה חוקקו אזורים מסוימים צעדים לאיסור השימוש בגז טבעי. על כן מומלץ לבדוק היטב מה עדיף באזור המגורים שלכם. עם זאת, מחמם מים בגז מספק לכם את הביטחון שתוכלו לחמם מים גם בעת הפסקות חשמל, ועולה פחות לתפעול לאורך זמן. מחמם המים של וולקנו מבית חימומית

האם מחמם מים בגז עדיף על מחמם מים חשמלי?

אולי תאהבו גם את

שיש אוניקס
השימוש בשיש אוניקס

אבן האוניקס הינו הרולס רוייס של השיש. זוהי אבן שיש באיכות גבוהה במיוחד המשמשת כחומר גלם בבתי אצולה, ארמונות, כנסיות מפוארות, בתי מלון יוקרתיים ועוד.

קראו עוד »