חיפוש

האם חשוב שבכל בית יהיו סכיני שף

אם אתם מבלים הרבה זמן במטבח, אתם חייבים לעשות לעצמכם את החיים קלים יותר, ולקנות סכין שף.

למה צריך סכין שף במטבח, ואיך בוחרים את הסכין שף הנכונה עבורכם?

 

סכיני שף – בקלות ובמהירות

כל שף שמכבד את עצמו מחזיק באמתחתו סכיני שף מקצועיים, ההופכים את מלאכת הקיצוץ והחיתוך לקלה ומדויקת. אולם אין זהו תחום נחלתם של השפים המקצועיים בלבד. אם גם אתם אוהבים לבלות זמן רב בבישול, או שאתם פשוט רוצים להקל על עצמכם, גם אתם יכולים לבחור סכין שף שתהפוך את הבישול שלכם לזריז יותר, באמצעות חיתוך פשוט יותר של מרכיבים לבישול.

 

איך בוחרים סכין שף

אולי זה יפתיע אתכם, אבל קיים מגוון עצום של סכיני שף. תוכלו למצוא חברות שונות המייצרות סכיני שף, אבל גם תבחינו כי קיים היצע גדול מאוד של סכינים הנבדלים בניהם בעיצוב, באורך הלהב, ובצורת הלהב, ברוחב הלהב, ובמשקל הסכין כולה. איך בוחרים סכין שף שתשלב לכם במטבח?

 

לפי המטרה

אם ברצונכם לרכוש סכין שף אחת, כדאי שתבחרו סכין רב תכליתית, באמצעותה תוכלו לחתוך הכל – מבשר ועד ירקות. אם החלטתם להשקיע ביותר מסכין אחת, תוכלו לרכוש סכין ייעודית לכל סוגי החיתוך הדרושים לכם.

 

לפי העלות

מחירם של סכיני שף מקצועיים משתנה בהתאם לחברה המייצרת, סוג הסכין שבחרתם, ואיכותו. סכין שהלהב שלה אינו מקשה אחת עם קת האחיזה של הסכין, נחשבת זולה יותר, אך עדיין יכולה לשרת אתכם נאמנה.

 

לפי המשקל והאורך

סכיני שף מגיעות באורכים שונים, כך שעליכם לבחור סכין שתהיה לכם נוחה לאחיזה ולתפעול. בנוסף, ישנן סכינים כבדות יותר ויש פחות, לכן עליכם לעשות גם את השיקולים שלכם מהבחינה הזו. אם לדעתכם יהיה לכם קשה לקצוץ לאורך זמן בסכין כבדה, הדורשת מאמץ רב יותר, כדאי שתשקלו בכובד ראש לקחת סכין בעלת משקל נמוך.

 

האם שווה להשקיע בסכין שף?

רכישת סכין שף איננה הוצאה קטנה, אך היא השקעה משתלמת לטווח הרחוק. בררו אם ניתן להכניס אותה למדיח הכלים, ואם אסור, הקפידו על כך, ואל תשכחו להשחיז את הסכין במידת הצורך. אם תקפידו על כל זאת, ותטפלו בסכין שלכם כראוי, סכין השף תשרת אתכם לשנים רבות.

 

לסיכום

אם אתם אוהבים לבשל שעות במטבח, אתם וודאי יודעים שסכין לא טובה מעכבת את מלאכת הבישול ומתסכלת מאוד. אם תשקיעו בסכין שף אחת איכותית במטבח, ותקפידו לתחזק אותה כמו שצריך, תגלו כי לחתוך חומרי גלם שונים במטבח אינו קשה כמו פעם. בחירת הסכין הנכונה צריכה לקחת בחשבון שיקולים שונים כמו כמה אתם מוכנים להשקיע, האם אתם רוצים סכין שף אחת שחותכת הכל, והאם האחיזה שלכם בסכין תקל עליכם לעשות בו שימוש רב במטבח.

 

סכין שף ומשייף

אולי תאהבו גם את

שיש אוניקס
השימוש בשיש אוניקס

אבן האוניקס הינו הרולס רוייס של השיש. זוהי אבן שיש באיכות גבוהה במיוחד המשמשת כחומר גלם בבתי אצולה, ארמונות, כנסיות מפוארות, בתי מלון יוקרתיים ועוד.

קראו עוד »