חיפוש

המדריך המלא לעבודה עם גריל פחמים

גריל פחמים משדרג את החוויה של צליית בשר כי הוא הופך אותה לאירוע חברתי.

עם זאת, חשוב לדעת איך לעבוד עם מנגל כזה כדי להדליק אותו מהר, להגיע לתוצאות מעולות ולמנוע לכלוך מיותר. הנה כל הפרטים

גריל פחמים נחשב לפתרון הקלאסי עבור צליית בשר. באמצעות גריל מן הסוג הזה אפשר לצלות בשר בגינה, בחצר או במרפסת וגם לצאת בקלות אל שמורות הטבע או אל הגנים שבהם מותר להדליק אש. כמו כן, הערך המוסף של גריל פחמים נובע מהאופן שבו הוא משדרג את החוויה: במקום שהאירוע יהיה קצר ויכלול רק את צליית הבשר, הוא הופך להיות ממושך יותר וכולל בתוכו את הדלקת הפחמים ואת הטיפול בהם.

התנאי היחיד לניצול כל היתרונות של גריל פחמים הוא לדעת איך עובדים אותו. בניגוד לגריל גז למשל שהעבודה איתו פשוטה ולא דורשת שום סוג של מיומנות או ניסיון קודם, המצב עם גריל פחמים הוא מעט אחר. עם זאת, גם בהקשר הזה יש כמה טיפים שאותם אפשר וכדאי לאמץ באופן מיידי.

 

כך מדליקים גריל פחמים

הטעות הנפוצה היא לנסות להשתמש במדליקים מלאכותיים ובחומרים כימיים שונים על מנת להדליק את הפחמים. חומרים מן הסוג הזה נוטים להישאר על הפחמים, הם פחות אפקטיביים מכפי שנהוג לחשוב והם גם מסוכנים בסביבת ילדים, מדשאות או חיות מחמד. לכן, האלטרנטיבה הייתה ונותרה שימוש במעט נייר עם שמן ובמצית בלבד.

כל מה שצריך לעשות הוא להעמיד את הפחמים בצורה של פירמידה ולהשאיר מרווחים לכניסה של האוויר. מתחת לפירמידה, שנראית קצת כמו אוהל אינדיאני, מכניסים נייר סופג טבול בשמן ומדליקים את החלק החיצוני שלו. לאחר מספר דקות צפוי כל הנייר להתלקח ולהישאר בוער גם עד הדלקת שאר הפחמים. אם יש צורך, אפשר לנפנף בעדינות על מנת להזרים חמצן אל תוך הקונסטרוקציה.

 

כך צולים את הבשר

כאשר כל הפחמים הופכים להיות לבנים, זה אומר שהמנגל מוכן לשימוש. כל עוד הפחמים אדומים, זה אומר שהם חמים מדי ולא כדאי לשים על המנגל את הבשר.

צלייה של הבשר על מנגל פחמים צריכה להתבצע באופן אחיד. אם לא בטוחים האם החום של המנגל מוכן לשימוש, אפשר להציב את היד במרחק של כ-4-5 ס"מ ממשטח הצלייה ולספור כמה זמן עובר עד שהחום כבר בלתי נסבל. כאן, השאיפה היא להצליח לשמור על היד שם כ-4-5 שניות.

 

כך מונעים לכלוך מיותר

עבודה נכונה עם גריל פחמים לא חייבת לגרום לכלוך. בשביל למנוע את הלכלוך, משתמשים בציוד מתאים ושומרים על סדר וארגון. בין היתר, צריך להציב פח ממש ליד המנגל ולהשליך אליו שאריות ואריזות מיותרות. בנוסף, כדאי לעבוד עם כלים נקיים שמגיעים בערכת ברביקיו ייעודי.

 

שיפודים

אולי תאהבו גם את