חיפוש

בית דפוס של המאה ה 21 – סקירה על טכנולוגיות חדשות

בית דפוס בימים עברו היה כינוי לבית עסק שבו מתבצעות הדפסות בנפח מסחרי או פרטי, על גבי נייר באופן כמעט בלעדי, באמצעות טכנולוגיית הדפסה ותיקה, שנקראת כיום "אופסט" ונעשית על ידי שימוש בגלופות, עליהן מורחים דיו ומטביעים אותו על גיליון נייר.

כיום קיימות שיטות חדשניות, מתקדמות ושונות מאוד לדפוס, המאפשרות לבתי דפוס לספק מגוון רחב הרבה יותר של מוצרי דפוס שונים, על גבי חומרי גלם שונים.

 

מדפסת תלת מימד

כנראה המילה האחרונה בעולם הפוס היא המדפסת המאפשרת לכם להזין שרטוט של דגם ולקבל הדפסה של דגם תלת מימדי כבקשתכם. אינספור חפצים ומוצרים כבר הודפסו על גבי מדפסת תלת מימד ביתית, או תעשייתית והתחום רק הולך ומתפתח עם הזמן.

הדפסות תלת מימד משמשות ליצירת דגמים לצורכי לימודים, מודלים בענף האדריכלות, פרזנטציות ללקוחות ועוד.

 

שילוט לעסקים

בימים עברו נהגו ליצור שלטים לעסקים ממתכת, או עץ, אבל היום, הודות לטכנולוגיות דפוס מפותחות, אפשר ליצור שלטים כמעט מכל חומר שתוכלו לדמיין:

זכוכית, PVC, פרספקס,  קאפה, קנבס, שמשוניות, מדבקות ועוד.

 

שילוט פרסומי

שילוט בעידם הטכנולוגי שבו אנו חיים יכול להיות בכל גודל שתוכלו לדמיין, בכל צורה וכמעט על כל חומר. שלטי חוצות ענקיים, שלטים לתצוגות וכנסים, רולאפים, טפטים ואפילו גדרות – כולם יכולים להפוך למשטחי פרסום מרהיבים, באמצעות טכנולוגיות דפוס של המאה ה 21.

 

הדפסה דיגיטלית

הדפסה דיגיטלית היא כנראה החידוש המשמעותי ביותר שנעשה בתחום הדפוס מאז המצאתו.

מדובר על שיטה המאפשרת הדפסה מהירה של מספר עותקים גדול, באיכות גבוהה, ישירות מהמחשב.

לצורך העניין, גם מדפסת ביתית היא מדפסת דיגיטלית, אבל באופן טבעי, מכונות הדפוס הנמצאות בבתי דפוס מקצועיים, כמו בית דפוס ישראגרף למשל, מאפשרות הדפסה איכותית במיוחד על גבי חומרים שונים בגדלים שונים וכן הלאה.

 

העתקות אור

בימים עברו, לא היתה טכנולוגיה מתאימה להדפסה על גבי דפים ענקיים. לכן, כאשר היה צורך לייצר תוכניות אדריכליות מפורטות למשל, או תכנון עיר, היה צורך לשרטט באופן ידני על גבי הנייר.

לאחר מכן, אם היה צורך בעותק נוסף, היו מבצעים אותו בשיטה מיושנת של הקרנת אור על גבי הנייר, לצורך העתקת המקור.

כיום, מכונות הדפסה בטכנולוגיה מתקדמת, מאפשרות לבצע הדפסות מדויקות במיוחד על גבי גליונות נייר ענקיים, בצורה פשוטה למדי ולכן כבר כמעט לא עושים שימוש בשיטת העתקות אור המקורית.

 

לסיכום

המצאת הדפוס שינתה את העולם, אך מאז ועד היום התרחשו שינויים כה רבים ולכן הדפוס כבר אינו עומד בפני עצמו, אלא מתפתח ומשתכלל לכדי שיטות דפוס מתקדמות ומעניינות.

את השיטות הייחודיות האלה לא תמצאו בכל מקום, אלא בבתי דפוס מתמחים, מקצועיים וותיקים, שעבורם איכות היא חלק מהמקצוע.

 

בית דפוס של המאה ה 21 - סקירה על טכנולוגיות חדשות

אולי תאהבו גם את