חיפוש

לא סתם "ביטוח דירה" – הכירו את האותיות הקטנות בפוליסה

הבית שלנו נחשב מבחינתנו למקום הבטוח והטוב שלנו, בין אם מדובר על דירה ברשותנו או בדירה שאנחנו משכירים, אסור לוותר על ביטוח דירה ויותר מכך חשוב לוודא שהביטוח מתאים לכם ולשים לב לאותיות הקטנות בפוליסה.

מה כולל ביטוח הדירה?

התשובה לשאלה הזו היא תלוי, וזה תלוי אך ורק בביטוח שתרכשו. במדינת ישראל קיים ביטוח בסיסי שהוא זהה בין כל חברות הביטוח המוגדר בתור הפוליסה התקנית. מה שמשתנה זה התוספות שניתן לרכוש בנוסף לביטוח זה.

ביטוח מבנה

ביטוח מבנה, כשמו כן הוא, הוא מכסה את התשתיות של הדירה בלבד והוא כולל בתוכו את הקירות, תקרה, רצפה, רשת חשמל ורשת האינסטלציה. הוא מופעל במקרה בו קיימת פגיעה במבנה עצמו ומשולם בדרך כלל על פי חישוב הסכום הנדרש לצורך בנייה מחדש של הדירה.

בנוגע לביטוח זה חשוב לשים לב ולתת את הדעת לעובדה שבעת פגיעה במבנה כולו יכולות להיות בעיות בהשלמת עבודת השיקום בשל העובדה שלא כל בעלי הדירות ביטחו את ביתם. לכן מומלץ להוסיף לביטוח גם את ערך הקרקע עצמה. במקרה כזה, חברת הביטוח רוכשת מכם את הזכויות לנכס עצמו ואתם מקבלים את ההחזר על שווי הנכס.

ביטוח תכולה

ביטוח זה מכסה את התכולה של הבית, הכיסוי כולל את הרכוש אשר הוצהר לגביו. חשוב מאוד לשים לב לעדכן את רשימת התכולה באופן תדיר בכדי למנוע בעיות וחילוקי דעות בעת הצורך. ביטוח זה כדאי לעשות גם בדירה שכורה.

ביטוח צד ג'

ביטוח צד ג' הינו התוספת החשובה ביותר שעליכם להוסיף. מדובר על ביטוח לנזק לרכוש או גופו של גורם שלישי ואשר התרחש כתוצאה מרשלנות שלכם או בשטחי הנכס שלכם. הכיסוי בדרך כלל כולל נזקים שנגרמו כתוצאה משריפה, נזילה או תאונה שהתרחשו בשטח הנכס.

החשיבות של הביטוח הזה נובעת מהעובדה שבעת פגיעה ברכוש או גופו של אחר אתם חשופים לתביעה מצד אותו גורם. במקרה שאינכם מכוסים בביטוח צד ג' אתם עשויים להידרש לשלם סכומים גבוהים מאוד ולהיגרר למשפט ארוך.

כמו ביטוח תכולה, גם ביטוח צד ג' מומלץ לעשות בכל דירה בה אתם מתגוררים ללא קשר לבעלות שלכם עליה.

השתתפות עצמית

כמו בכל סוג ביטוח גם בכל הקשור לביטוחי דירה בדרך כלל קיים סעיף של השתתפות עצמית. חברות הביטוח לעיתים מכניסות סעיף רחב של השתתפות עצמית אשר ידרוש מכם תשלום רב במקרה בו תפעילו את הביטוח. זכרו, חלק מחברות הביטוח אינן מכלילות השתתפות עצמית כלל או שמא מדובר על סכומים יחסית נמוכים. אל תשכחו שבאפשרותכם להתמקח וזהו אחד הסעיפים שהכי כדי להתמקח עליהם כי הוא עשוי לחסוך לכם כסף רב.

ביטוח דירה למשכנתא

ביטוח דירה למשכנתא הינו חובה והוא נדרש על ידי הבנק. שימו לב, אינכם מחויבים לעשות את הביטוח בבנק, ניתן לקחת אותו כחלק מביטוח הדירה הכללי שלכם. בדרך כלל הביטוח הזה מכסה רק את המבנה עצמו.

עוד כמה תוספות והערות שחשוב להכיר

תוספת נוספת וחשובה הינה התוספת לפעילות עסקית בדירה. ביטוח הדירה מגדיר באופן חד משמעי שהדירה משמשת למגורים בלבד ולכן כל פגיעה שנוצרת מעסק אינה מכוסה.

בנוסף חשוב להכיר שהפוליסה התקנית כוללת בתוכה גם כיסוי לכל עובד משק (אך לא מורידה את החובה לבטח בביטוח לאומי) וכיסוי במקרה של רעידת אדמה.

בכל מקרה, אל תשכחו להשוות מחירים ויותר חשוב להשוות את כל הסעיפים הקטנים של הפוליסה.

 

יד ובית

אולי תאהבו גם את

כספים אבודים - מה זה ואיך מקבלים אותם חזרה
כספים אבודים – מה זה ואיך מקבלים אותם חזרה?

המושג "כסף אבוד" מתייחס לכספים שלא נתבעו או נשכחו עם הזמן, לרוב כתוצאה מחוסר מודעות או אי תביעת זכויות. כספים אלו יכולים לכלול חשבונות בנק רדומים, קרנות פנסיה שלא נתבעו, פוליסות ביטוח לא פעילות ונכסים פיננסיים אחרים   החשיבות של השבת כספים אבודים החזרת השליטה על כספים אבודים היא חיונית מכיוון שהם יכולים להשפיע באופן משמעותי על הבריאות הפיננסית של האדם ועל התכנון העתידי. מנגנונים שונים קיימים כדי לסייע לאנשים להחזיר את הכספים האבודים הללו, תוך הבטחה שהם נתבעים בצדק או מנוהלים כראוי.   הר הביטוח אחד המשאבים העיקריים להשבת כספים אבודים בישראל הוא אתר משרד האוצר המכונה "הר הביטוח". פלטפורמה מקוונת זו מספקת מסד נתונים מקיף, שבו אנשים יכולים לחפש נכסים פיננסיים שלא נתבעו, על שמם או על שמם של קרוביהם. האתר כולל סוגים שונים של קרנות הקשורות לביטוח כגון פוליסות ביטוח חיים, חיסכון פנסיוני ומוצרים פיננסיים נלווים נוספים. על ידי הזנת פרטים אישיים, משתמשים יכולים לגלות במהירות אם יש נכסים פיננסיים רשומים על שמם, שאולי לא

קראו עוד »
כפל ביטוח
איך למנוע כפל ביטוחים?

ביטוח הוא מוצר פיננסי, המעניק הגנה כלכלית ושקט נפשי בעת צרה. יחד עם זאת, חשוב לשים לב לנושא של כפל ביטוחים, שעלול להוביל להוצאות מיותרות.

קראו עוד »