חיפוש

באיזה ציוד משתמשים מרחיקי יונים? 

היונים אשר פולשות למרחב הפרטי, מלכלכות אותו, גורמות לנזקים ומביאות איתן זיהומים ומחלות. מדובר בבעיה שכיחה ביותר, שרבים סובלים ממנה ומחפשים אחר פתרון יעיל אשר יעזור להם להיפטר מהיונים ולהרחיקן לצמיתות. בהתאם לכך, תחום הציוד להרחקת היונים התפתח עם השנים, וכיום ניתן למצוא בשוק פתרונות וציוד רב להרחקת היונים לצמיתות.  במאמר זה נציג כמה דוגמאות של ציוד שבו משתמשים מרחיקי היונים.

 

רשתות – הפתרון היעיל

רשתות נגד יונים הן הציוד האולטימטיבי, הנוח ביותר, היעיל והאסתטי ביותר להרחקת יונים. אחד היתרונות הבולטים שלו הוא העדר הפגיעה ביונים. כיום ניתן למצוא בשוק מספר רב של סוגי רשתות. הנפוצות ביותר הן רשתות הפלסטיק שמונעות את חדירת היונים למרחב הפרטי. מדובר על רשתות חזקות העמידות בפני תנאי מזג האוויר, ועמידות בפני קרינה. ניתן למצוא בשוק גם רשתות בעלות חסינות בפני אש.

 

דוקרנים – פתרון לשימוש עצמי

דוקרנים נגד יונים זהו פתרון פופולרי שנועד לשימוש עצמי. את הדוקרנים מניחים במקום בו רוצים למנוע את כניסת היונים. כאשר היונים נוגעות בדוקרנים, הן נדקרות ועוזבות את המקום.

הדוקרנים בעצם מונעים את נחיתתן של היונים באזור בו הם מונחים וכך היונים לא מתקהלות ומקננות באזור זה. שני סוגי דוקרנים הקיימים בשוק הם דוקרני נירוסטה, ודוקרני פלסטיק. דוקרני הנירוסטה עדיפים על פני דוקרני הפלסטיק כיוון שהם איכותיים יותר ועמידים לטווח זמן ארוך יותר.

 

דחלילים סרטי אלומיניום ובלון עין – נחלת העבר

ישנו ציוד להרחקת יונים זול יחסית, שהיה מקובל ונפוץ בשימוש בשנים עברו. ציוד זה נועד להפחיד את היונים מבלי לפגוע בהן פיזית – פשוט לגרום להן להירתע ולפחד ולא לשוב לאותו מרחב. יש כמה סוגי ציוד מסוג זה:

  • דחליל – פתרון מסורתי להפחדת היונים.
  • סרטי אלומיניום – סרטים בעלי תמונה מפחידה שמטרתה להרתיע.
  • בלון עין – גם הוא בעל מראה מפחיד של ארבע עיניים.

פתרונות אלה אינם אפקטיביים לאורך זמן, כיוון שהיונה, גם אם נרתעת מהם בהתחלה, לבסוף מתרגלת אליהם, ושבה לאזור.

 

שוקר חשמלי – הברירה האחרונה

מדובר על פס חשמל שמניחים אותו במיקום בו נוהגות היונים לנחות ולקנן. נגיעה של היונים בפס החשמל תגרום להן הרגשת חשמול וכאב קל, שיגרמן להן להתרחק מהמקום. פתרון זה פחות מומלץ לשימוש על ידי מרחיקי היונים, כיוון שהוא פוגע באופן פיזי ביונים. הגם שהשוקר החשמלי פוגע ביונים ומרחיק אותן מהמקום לעיתים אף לצמיתות, משתמשים בו רק כפתרון למצבים חריגים ומיוחדים, כששום פתרון אלטרנטיבי שהצגנו במאמר זה לא עוזר.

למרחיקי היונים ישנו ציוד רב ומגוון בכדי להרחיק את היונים ולהיפטר ממטרד סביבתי זה, לכן כאשר בוחרים ציוד להרחקת יונים מבין הציוד הרב שהוצג במאמר יש לבחור בציוד האולטימטיבי ביותר, בעל עמידות לאורך זמן, איכותי, אסתטי, קל לשימוש שלא יפגע פיזית ביונים אלא ירחיק אותם בלבד ויפתור את הבעיה ללא מאמץ רב ולצמיתות. 

מסיט יונים

אולי תאהבו גם את