חיפוש

איך מתחילים את התהליך של מכירת רכב לפירוק

פירוק רכב פירושה מכירת חלקים בודדים של מכונית במקום למכור אותה כולה, ובדרך כלל מדובר על רכבים ישנים עם ביצועים חלשים כך או כך, פירוק מכונית היא דרך שחלק מהאנשים לוקחים כשהם יודעים שהרכב בתור רכב אין הרבה ערך אך אולי לחלקיו השונים יש. איך מתחילים את התהליך בצורה מסודרת וטובה? הנה כל מה שצריך לדעת על תהליך מכירת רכב לפירוק.

 

מה שווה הרכב שלכם?

הרבה מכוניות פשוט לא שוות את הטרחה של המכירה וישר פירוק צריך להיות האופציה הראשונה. דרך טובה לגלות אם המכונית שלכם מתאימה לקטגוריה זו היא לחפש אותה ולראות מה אתם יכולים להשיג עבודה.  ההתלבטות אם למכור או לפנות לפירוק רכבים הגיונית אבל אולי כלל הברזל הזה יעזור, אם המכונית מעל 10 שנים כל תיקון כנראה יעלה לכם יותר מהשווי של הרכב. קונה רכבים לפירוק בראשון לציון

 

מסמכים מעידים

תהליך המכירה מתחיל באיסוף הניירת של המכונית שלכם. אל תתעלמו מהשלב המכריע הזה. חשוב להתמודד עם זה לפני שאתם מציעים למכור את המכונית שלכם, אתם תודו לנו. אילו מסמכים צריך? קודם כל אתם צריכים את כל האישורים המעידים שהרכב הוא שלכם בבעלותכם – זה כולל את ניירת הרכישה המקורית, רישיון ותעודת זהות. בשלב הזה לוודא שהכל מרוכז וששילמתם מחויבויות עבר על הרכב.

 

מסמכים וטפסים מול משרד הרישוי

לאחר מכן בשביל להמשיך את תהליך מכירת רכב לפירוק אתם יכולים לפנות לאתר של משרד התחבורה ולמלא את הטפסים המצהירים שאתם מורידים את הרכב מהכביש. יש סעיף מיוחד שמראה למשרד הרישוי שאתם מורידים את הרכב וגם מעבירים אותו לפירוק רכבים. אתם יכולים למלא טופס גם מול משרד הביטוח ולקבל זיכוי על אגרה ששילמתם על הרכב באופן יחסי. דבר נוסף וחשוב – תורידו את לוחיות הרישוי, אתם לא רוצים בלאגנים אם מישהו שרוצה לגנוב.

 

תחפשו שירותים טובים באיזור שלכם

יש הרבה שירותי פירוק מכוניות אבל אל תשכחו שלא רק המחיר הסופי קובע, אתם רוצים לעבוד מול אנשים אמינים מקצוענים שמוכרים ויש חוות דעת טובות עליהם. בעסקת חליפין שכזאת לא פעם עסקים מעט פחות ישרים קובעים מחיר אחד למכונים ואז מוצאים סיבות למה להוריד את המחיר או להוסיף עלויות. תבחרו נכון כדי להיות בטוחים בסכומים.

 

לסגור עם קונה רכבים לפירוק

לאחר שמצאתם את האדם הנכון עבורכם לעשות את העבודה אתם צריכים לתאם ולסגור הכל כדי שיהיה מסודר. אולי תרצו שיבוא לראות את הרכב לפני שאתם סוגרים כדי שלא יהיו הפתעות. ביום שסוכם הפורק יבוא ויגרור את הרכב שלכם ללא עלות נוספת. רצוי שתסכמו גם את אמצעי התשלום, חוקים רבים נחקקו למניעת גניבת מתכות ולכן תשלום במזומן לא תמיד מותר. תודאו שהכסף יגיע בצורה כשרה.

הגה

 

אולי תאהבו גם את