חיפוש

איך מקימים מעבדה ומה הציוד שצריך לקנות?

הקמה של מעבדה זה לא עניין פשוט. מדובר בתהליך שצריך להתבצע תוך היכרות עם ציוד חיוני וכללים בסיסיים. מדריך זה יציג את כל המידע הרלוונטי שיאפשר לכם להתחיל בהקמת מעבדה מקצועית מ – א' ועד ת'. הישארו כאן ותהיו בטוחים שתצאו מומחים בנושא.

 

השלב ה – 1: בצעו ניקיון יסודי של החלל

אי אפשר לעסוק בהקמה של מעבדה, מבלי לציין את השלב הראשוני שחייב להתבצע על הצד הטוב ביותר. שכן, צריך לבצע חיטוי יסודי של החלל שבו תתקיים המעבדה, כדי שניתן יהיה להכין את המקום לקראת הפעולות המורכבות שצפויות להתקיים בו. נדגיש שעליכם להימנע מביצוע ניקיון באופן עצמאי. שכן, ההליך מחייב הזמנה של חברה מקצועית שמכירה את התחום. זו תשלח אליכם עובדי ניקיון שהתמחו בתחום. אלה יעשו שימוש בטכניקות, חומרים וכלים שמתאימים לניקיון מסוג זה.

 

השלב ה – 2: תערכו רשימה מסודרת של הציוד הדרוש

כידוע, יש מגוון רחב של מעבדות וכל אחת מתמקדת בתחום אחר, לדוגמא:

  • כימיה
  • מדעי המחשב
  • ביולוגיה
  • רפואה
  • הנדסה
  • פיזיקה ועוד

לכל מעבדה יש צורך בציוד מסוים (מנדפים כימיים, מנדפי PCR, תאים למינארים ועוד). כך שמוטלת עליכם האחריות בהכנת רשימת ציוד מעבדות שמתאימה לצורך שלכם. נדגיש שתצטרכו להיכנס לחנות מקוונת שמספקת ציוד מקצועי. שכן, זו תאפשר לכם לערוך את הרשימה באופן מסודר.

בצעו ניקיון יסודי של החלל

טיפ חשוב – בחרו בציוד מעבדה איכותי

בחרנו להתעכב בקצרה על ציוד המעבדה שאתם צפויים לרכוש. שכן, הבחירה מחייבת בירור מעמיק אודות טיב האיכות של המוצרים. נסביר שציוד מעבדה צריך לעמוד בסטנדרטים הבסיסיים, כדי שניתן יהיה ליהנות מ – 2 יתרונות חשובים:

  1. יתאפשר לקבל תוצאות מדויקות בעת ביצוע ניסויים ופעולות שונות
  2. הציוד ישמור על בטיחות הצוות

שימו לב, רכישה של ציוד איכותי מצריכה יצירת קשר עם מומחים שיש להם ניסיון רב בתחום. ניתן גם לקרוא חוות דעת שנכתבו ברחבי הרשת אודות חברות מהתחום, כדי שתוכלו לדעת איזו חברה תספק לכם את הציוד הטוב ביותר.

 

השלב ה – 3: הציבו את הציוד בחלל

הזמנתם את הציוד הדרוש למעבדה שלכם? מצוין! זה הזמן להציב אותו ברחבי החלל הקיים. נמליץ להסתייע בשירותיהם של אנשי מקצוע שיודעים איך לסדר את מרחב המעבדה באופן שיאפשר נוחות מקסימלית לעובדים במקום. שכן, יש מכשירים מסוימים שצריכים להיות קרובים אחד לשני, בעוד מכשירים אחרים חייבים להימצא במקומות ספציפיים בחלל. סידור זה יאפשר להתנהל באופן מקצועי.

 

מילים אחרונות לסיום

עד כאן 3 השלבים שיאפשרו לכם להקים את המעבדה הדרושה באופן מקצועי. כעת אתם יודעים מה עליכם לעשות בכל רגע נתון ואיזה ציוד תצטרכו לרכוש מראש. נאחל בהזדמנות זו שתבצעו את ההליך בהתאם להנחיות ושתחזיקו בקרוב במעבדה מקצועית.

הציבו את הציוד בחלל

אולי תאהבו גם את