חיפוש

איך לטפל בעגיל הליקס על מנת למנוע זיהום?

עגיל הליקס הפך לאופנתי ביותר עם השנים. כיום כמעט לכל נערה יש עגיל כזה באוזן.

מדובר בעגיל שנמצא בסחוס העליון של האוזן.

אמנם הוא מסוכן יותר מעגיל רגיל, אך הוא נחשב לעגיל די פשוט כיוון שהוא לא חודר לסחוס הפנימי.

פעמים רבות נוצרים סיבוכים רפואיים לאחר התקנת העגיל, זאת בשל הנטייה שלו להיתפס בדברים או בשל אוזן גישה עם נטייה לאינפקציה.

ניתן לטפל בבעיות אלה בצורה פשוטה, דרוש סבלנות וידע מתאים.

רוצים לשמוע עוד? הכל בכתבה הבאה.

 

מה חשוב לעשות?

  1. חשוב לגעת בעגיל עם ידיים נקיות בלבד.
  2. חשוב למנוע מגע של חומרים שונים עם העגיל – שמפו, קרם ועוד, חומרים אלה עלולים לגרום לזיהום. יש לשים על האוזן רק מים צלולים.
  3. חשוב לשטוף את האוזן במקלחת ולמרוח אחר כך רק חומרים מתאימים שמונעים זיהום, למשל ג'ל מחטא ועוד.
  4. חשוב לדאוג שהנקב נקי ומחוטא כל הזמן, אל תיתנו לשום לכלוך להגיע אליו.
  5. אם נוצר זיהום חשוב לפנות למרפאה. בדרך כלל ייתנו פתרון אנטיביוטי שיימנע זיהום. אל תחכו יותר מדי זמן לפני שתלכו למרפאה, אם האוזן מתנפחת וכואבת, עדיף ללכת מיד.

 

מה לא לעשות אף פעם?

  1. עדיף לא להיכנס למקור מים לא היגייני עד ההחלמה.
  2. לא להוציא את העגיל, אלא אם נוצר זיהום קשה.
  3. להימנע ממגע בעגילים עם הידיים, תנו לאוזן מרחב נשימה.

 

למי אסור לעשות פירסינג?

זיהום מעגיל לא נשמע דבר כל כך מסוכן, אך לחלק מאנשים זוהי סכנה גדולה. אנשים שיש להם מומי לב מולדים עלולים לפתח זיהום בקרום הלב כתוצאה מזיהומים אחרים בגוף – בלסת, בעור, באוזן ועוד. זיהום בלב הוא סכנת מוות של ממש לכן מומלץ שאנשים אלה יימנעו באופן מוחלט מקעקועים ועגילים למיניהם.

 

הטיפ החשוב ביותר – סבלנות

מה שהכי חשוב לאוזן הוא הניקיון שלה. אם תשמרו על אוזן נקייה ומחוטאת תבטיחו לעצמכם אוזן בריאה ועגיל יפהפה. האוזן צריכה זמן כדי להחלים מהניקוב לכן חשוב שתאזרו בסבלנות. אמנם אתם כל כך רוצים להרגיש חופשיים, אך הבריאות מעל כל, כאמור זיהום באוזן עלול להיות מאוד מסוכן. מדובר בשבועיים עד חודש שחשוב להיזהר ולנקות את האוזן ואחר כך תיהנו מהעגיל היפה ומאוזן בריאה.

 

סיכום

עגיל הליקס הפך לפופולרי ואין ספק שהוא יפה ביותר. העגיל מתאים לשני המינים ולמגוון סוגים באוכלוסייה. על מנת ליהנות מהעגיל, חשוב שתשמרו על הבריאות שלכם על ידי ניקיון והיגיינה. הקפידו להרחיק מהעגיל חומרים שונים ושטפו אותו במים במקלחת. עגילי הליקס – האם זה כואב? ממש לא. מחפשים חברה מקצועית שתנחה אתכם כיצד לשמור על הבריאות של האוזן שלכם? היכנסו לאתר.

אישה מחייכת

אולי תאהבו גם את

כיצד נוכל לזהות אלכוהוליזם
כיצד נוכל לזהות אלכוהוליזם?

אלכוהוליזם, הידוע גם בשם הפרעת שימוש באלכוהול (AUD), הוא מצב כרוני ומתקדם המאופיין בצריכה מוגזמת ובלתי נשלטת של אלכוהול. זוהי הפרעה מורכבת המשפיעה על מיליוני

קראו עוד »