חיפוש

איך לדעת אם הכלב שלך זקוק לאוכל היפואלרגני?

כלבים כמו בני אדם לעיתים נוטים לפתח רגישויות ואלרגיות שונות לגבי דברים, בין השאר לאוכל מסוים או מרכיביו. אחד הפתרונות לכך הוא מתן אוכל אחר שהוא מזון מיוחד היפואלרגני המיועד לכלבים. איך תדעו אם הכלב שלכם צריך מזון מסוג זה? ואם כן, איזה מזון מומלץ לתת לו? על כך ועוד מוזמנים ומוזמנות לקרוא בכתבה שלפניכם.

 

איך תזהו את הצורך אצל הכלב שלכם?

באופן כללי חשוב להבחין בהתנהגויות או דברים חריגים אצל הכלב שלכם. כאשר אם פתאום תראו שיש לו פחות חשק לאכול, הוא מתנהג מוזר ולא בדרך שאופיינית לו זה כבר חשד ראשוני. לעיתים אם יש אלרגיות הן מתגלות באמצעות מראה של קרחות שמופיע פתאום בפרווה של הכלב או שהוא נוטה להתגרד הרבה. בנוסף, אם תראו בעיות הקשורות למערכת העיכול זה גם יכול להיות קשור.

במקרים כאלה, תוכלו לקחת את הכלב לווטרינר או לנסות כבר להחליף לו את האוכל שלו ולרכוש עבורו אוכל לכלבים גורים. לאחר שתחליפו לו מזון, תהיו במעקב, לראות שהוא מצליח להתחבר למזון זה וכן, לראות שבאמת האלרגיות מחליפות לחלוף וזו אכן הסיבה להן.

 

האם יש סיבה להילחץ?

התשובה לכך היא לא. ראשית, דעו כי מחקרים מראים שבין 20 אחוז ל- 25 אחוזים של כלבים גילו רגישות למרכיבים שונים במזון. כמו כן, יש אופציות שונות של מזון מתאים למצבים כאלה, תוכלו למצוא אותו אפילו אצל חנות חיות אונליין וכן בחנויות פרונטליות. שינוי בתפריט תזונה דורש הסתגלות של הכלב אבל לא מעבר לכך.

 

איזה אוכל היפואלרגני לתת?

יש מגוון רחב של אוכל מסוג זה שמותאם לצרכים של כלבים שונים. יש כאלה שחסרים בהם מרכיבים כמו חלבונים ובמידה והכלב שלכם מגלה רגישות לזה, אז אוכל מסוג זה יכול להתאים עבורו. יש כלבים שהאלרגיות שלהם מתונות וכן אפשר לקנות לו אוכל יחסית רגיל אבל עם התאמה של היפואלרגני.

כמו כן, חשוב לבדוק אם אכן האוכל הוא הסיבה לאלרגיות. יש לדעת כי דברים נוספים יכולים לפתח רגישויות אצל כלבים, כמו רהיטים שונים, צמחים, חפצים מסוימים ועוד. לא תמיד ניתן לגלות ישר מה המקור לאלרגיות ויש לתת לזה זמן על מנת לגלות. כדאי ורצוי להתייעץ והסתייע עם ווטרינר שיכול לתרום לכם מהידע שלו ולעזור לאבחן את הכלב שלכם.

 

בסיכומו של דבר

אלרגיות הן חלק מהחיים, אפשר להיות אלרגיים לדברים רבים ביניהם אוכל. גם כלבים עלולים לפתח רגישויות שונות למזון, כאשר מצב כזה קורה, תוכלו לשים לב אם יש דברים חריגים כמו לדוגמא הם מתגרדים הרבה. במידה וכן, תצטרכו להחליף להם מזון שמתאים להם בכדי למנוע את האלרגיות. תוכלו למצוא מזון היפואלרגני בחנויות רבות ומסוגים שונים ובכך להתאים לכלב שלכם בדיוק את מה שהוא צריך.

כלבים

אולי תאהבו גם את