חיפוש

איך לבחור אוכל בריא לחתול ספינקס?

חתולים בכללי או חתולי ספינקס ספציפית הנם חברנו הטובים ביותר ומחזיקים בחשיבות רבה אלינו. בין אם בחרנו לאמץ או לקנות את מהחתולים אנחנו דואגים לו ואנחנו רוצים לתת לו את הטוב ביותר. הטוב ביותר מתחיל במתקנים רבים שיוכל להוציא אנרגיות וממשיך לאוכל האיכותי והבריא ביותר עבורו. כיצד נבחר אוכל בריא לחתול ספינקס? בואו נבצע סקירה קצרה לשם כך. 

 

אז איך אנחנו מתאימים אוכל בריא לחתול? 

הרבה אנשים חושבים שזה דבר מאוד פוט להתאים אוכל לחתול, ופשוט עלינו לקחת את סוג החתול, גילו וגודלו והדבר יספיק בכדי להתאים לו את האוכל המתאים ביותר והבריא ביותר מאחר וזה מתאים לחתול מאותו הסוג. אך לא כך הדבר, לחתולים יש אופי שונה והרגלים שונים ולכן גם בחתולים בכללי וגם בחתולי ספינקס במיוחד יהיה קושי ללא פרטים על החתול בכדי להתאים. לא מספיק לבחור אוכל שמכיל הרבה בשר וחלבון אבל לא כך הדבר. לפעמים נצטרך להשקיע הרבה מאמץ כדי להחליף את האוכל של החתול שלנו ולכן הכנו כמה קווים מנחים לשם כך. 

 

גיל החתול 

חשוב להבין שהמזון שניתן לגור חתולים יהיה שונה מאשר המזון שניתן לחתול בוגר יותר. לגורי חתולים יש חשיבות רבה במתן ויטמינים ומינרלים וכן שומן וחלבון בכדי שיוכלו להשתולל ולקפוץ כל היום וכן לגדול בקצב נכון. אחוז החלבון יהיה בין 30-40 אחוז ואחוז שומן ינוע בין 15-24 אחוז. לעומת חתולים בוגרים שהם מעבר לגיל שנה האוכל שלהם נועד לשם אנרגיה ושיקום התאים ברקמות הגוף השונות. אחוז החלבון ואחוז השומן שיצטרך לקבל יהיו גם הם גבוהים ולכן נבחר אוכל שכזה. לחתולים בוגרים כבר יש לבצע שינוי של האוכל המותאם לגילם בכדי לשמור על בריאותם. 

 

אופי החתול וניתוחים שעבר 

חתולים שעברו ניתוח סירוס או עיקור נגרמת להם השפעה גם על ויסות ההורמונים וחילוף החומרים המטבולי שלהם. נצטרך להתאים את האוכל גם לאם הם עברו פרוצדורות רפואיות מסוימות ואם כן נבחר באוכל המכיל כמות שומן מופחתת שעוזר בכך שהם לא ישמינו יותר מידי. חשוב להבין שמיד לאחר הניתוח משתנה קצב חילוף החומרים ולכן אסור לאחר בכל מה שקשור להחלפת האוכל של החתול ויש לבצע זאת מידית. 

לסיכום בכדי להתאים לחתול הספינקס שלכם את האוכל הבריא והטוב ביותר צריך לקחת בחשבון הרבה משתנים והרבה דברים. אנחנו יודעים לבצע בשבילכם את ההתאמות המלאות בכדי שהחתול שלכם יהיה מאושר מהאוכל וכן משאר הדברים שאתם מביאים לו. חתולים הם עם בררן אשר צריך לדעת לבצע איתם שינויים ולפעמים להתגמש מאחר והם עקשנים במיוחד ברגעים של החלפת אוכל. בכדי לבצע את השינוי באוכל מוזמנים להיכנס לאתר ולהתרשם. https://chowchow.co.il

אז איך אנחנו מתאימים אוכל בריא לחתול 

אולי תאהבו גם את