חיפוש

איזה ביטוח רכב הכי מתאים לך

לאחר רכישת רכב חדש, חשוב לבחור ביטוח לרכב שיתאים לצרכים שלנו.

איך יודעים מה מתאים לי? איזה סוג של ביטוח רכב עלינו לעשות? מה חובה ומה מומלץ בהתאם לצרכים שלנו? על מה צריך לשים דגש בעת בחירת ביטוח הרכב? 

כל הפרטים במאמר הבא.

 

סוגי ביטוחים

ביטוח חובה – ביטוח חובה כשמו כן הוא, חובה על האדם שנוהג ברכב לעשותו.

הוא מכסה נזקי גוף של כל המעורבים, אך אינו מכסה נזק שנגרם לרכוש כתוצאה מהתאונה.

נהיגה ללא ביטוח חובה היא עבירה על החוק, והעונש עליה יכול להגיע עד למאסר בפועל.

ביטוח מקיף – ביטח מקיף מכסה את כל הנזקים שנגרמו לרכוש שלך וגם נזקים שנגרמו לצד ג'.

הנזקים כוללים כיסוי של שני הצדדים במקרה של תאונה, כוללים גניבה של רכבך, ופגיעה בו מכל סוג שהוא.

ביטח צד ג' – ביטוח צד ג' מכסה נזק שנגרם לרכב או לרכוש של צד ג' המעורב בתאונה, אך אינו מכסה את הנזק שנגרם לרכבכם.

 

איך בוחרים?

אז איך בוחרים איזה סוג ביטוח רכב מתאים לכם?

ביטוח חובה על כל נהג לעשות לרכבו (גם על רכב שלא עולה על הכביש). יש סוגי ביטוח חובה רבים, מגילאים שונים, למספר ימים מסוים, ועוד. פוליסת ביטוח החובה דומה מבחינת כיסוי בין החברות השונות, אך ההבדל העיקרי הוא במחיר. מומלץ להשוות באינטרנט את המחיר המשתלם ביותר לביטוח חובה.

 

ביטוח מקיף או צד ג'?

כאמור לעיל, ביטוח מקיף מכסה גם את הנזקים שלך (לרבות תאונה, גניבה, השחתה וכו'), וגם את הנזקים שנגרמו לצד ג' שהיה מעורב בתאונה, בעוד ביטוח צד ג' מכסה רק את נזקיו של צד ג'. משמע, אם החלטתם לעשות צד ג' בלבד, תצטרכו לשלם על נזקי הרכב שלכם בכל מקרה שהוא, מכספכם האישי, אך כמובן שביטוח מקיף יקר יותר מביטוח צד ג' בגלל הכיסוי המקיף.

יש לציין שאין חובה על פי חוק לעשות ביטוח מקיף או ביטוח צד ג'.

 

אז במה זה תלוי?

הבחירה באיזה ביטוח לבחור תלויה לרוב בתקציב שלכם ובשנה של רכבכם.

אם הרכב שלכם ישן, חלקיו ככל הנראה זולים יותר. לכן, יכול להיות שתחליטו שמשתלם לכם יותר לשלם עליו לבד במקרה של נזק, ולא לשלם במשך שנים ביטוח מקיף. צד ג' מומלץ כי אתם לא יודעים באיזה רכב אתם עלולים לפגוע ומה יהיו העלויות שלו.

לעומת זאת, אם רכבם הוא חדש, חלקיו ככל הנראה יקרים, וככל הנראה יהיה לכם עדיף לעשות ביטוח מקיף.

 

איך משווים?

ביטוח מקיף – בביטוח מקיף, הצעת הכיסוי שמציעה החברה היא שונה, דבר המשפיע באופן משמעותי על מחיר הפוליסה. יש לבחון אלו שירותים ותוספות אתם רוצים וזקוקים ועל אלו אתם יכולים לוותר.

ביטוח צד ג' – ההבדלים העיקריים בביטוח זה בין החברות השונות, באים לידי ביטוי בסכום הכיסוי המקסימלי במקרה של תאונה, ובסכום ההשתתפות העצמית.

 

רכב מבוטח

אולי תאהבו גם את

כספים אבודים - מה זה ואיך מקבלים אותם חזרה
כספים אבודים – מה זה ואיך מקבלים אותם חזרה?

המושג "כסף אבוד" מתייחס לכספים שלא נתבעו או נשכחו עם הזמן, לרוב כתוצאה מחוסר מודעות או אי תביעת זכויות. כספים אלו יכולים לכלול חשבונות בנק רדומים, קרנות פנסיה שלא נתבעו, פוליסות ביטוח לא פעילות ונכסים פיננסיים אחרים   החשיבות של השבת כספים אבודים החזרת השליטה על כספים אבודים היא חיונית מכיוון שהם יכולים להשפיע באופן משמעותי על הבריאות הפיננסית של האדם ועל התכנון העתידי. מנגנונים שונים קיימים כדי לסייע לאנשים להחזיר את הכספים האבודים הללו, תוך הבטחה שהם נתבעים בצדק או מנוהלים כראוי.   הר הביטוח אחד המשאבים העיקריים להשבת כספים אבודים בישראל הוא אתר משרד האוצר המכונה "הר הביטוח". פלטפורמה מקוונת זו מספקת מסד נתונים מקיף, שבו אנשים יכולים לחפש נכסים פיננסיים שלא נתבעו, על שמם או על שמם של קרוביהם. האתר כולל סוגים שונים של קרנות הקשורות לביטוח כגון פוליסות ביטוח חיים, חיסכון פנסיוני ומוצרים פיננסיים נלווים נוספים. על ידי הזנת פרטים אישיים, משתמשים יכולים לגלות במהירות אם יש נכסים פיננסיים רשומים על שמם, שאולי לא

קראו עוד »
כפל ביטוח
איך למנוע כפל ביטוחים?

ביטוח הוא מוצר פיננסי, המעניק הגנה כלכלית ושקט נפשי בעת צרה. יחד עם זאת, חשוב לשים לב לנושא של כפל ביטוחים, שעלול להוביל להוצאות מיותרות.

קראו עוד »